'בני ברוך' נכנסים לפוליטיקה

הנרי דוד רוצה להיות חבר מועצה בפתח תקווה, וזה יופי. קורין אלבז כותבת על זה במיינט, וגם זה יופי. מה שלא יופי הוא שהיא לא מציינת שרשימתו של דוד, 'ביחד', היא לא יותר מאשר אוסף של אנשי תנועת הקבלה הניו-אייג'ית 'בני ברוך'.

'בני ברוך' מנסים כבר כמה שנים לחדור למערכת החינוך בדרכים שונות. הם, למשל, מארגנים מעגלי שיחה ודיון על חשבונם ומנסים לשכנע ראשי ערים ומועצות מקומיות לתת להם להיכנס לבתי ספר וללמד על "ערבות הדדית". הם, למשל, מקימים גני ילדים שבהם מחנכים על עקרונות הקבלה לדידם. זה לגיטימי ואין שום בעיה חוקית בדברים האלה, אבל יש טעם לפגם בכך שלרוב הם לא מזדהים בשמם, ולא מציינים את המילה "קבלה". הכל לכאורה רק עניין של "אחדות" ו"אחווה". אם ראיתם פעילות של "תנועת הערבות" או של "מתחברים" – שני אלה ארגונים שלהם. אם שמעתם על רם שמואלי – הוא איש הפרונט שלה. דרכו הם מגיעים אל ראשי רשויות מקומיות, ומשם אל האזרחים – ואל הילדים של האזרחים.

'בני ברוך' מאוד רוצים לחנך ילדים. אין שום רע ברצון לחנך ילדים. יש רק רע בניסיון להסתיר את הרקע הדתי והאידיאולוגי. אנשים חשדניים עוד יכולים לומר שניסיון ההסתרה הזה יכול ללמד שאולי יש מה להסתיר.

והנה כתבה מ'ידיעות אחרונות' שהתפרסמה בקשר לזה אתמול:

 

 

 

 

1235119_10151846798058815_1480437755_n2

 

1235119_10151846798058815_1480437755_n3

 

12 תגובות

 1. גם אני נתקלתי בגישה המכסה ומעלימה של בני ברוך בעת שהם מנסים לפתות אנשים לכיוון שלהם ולערכים שלהם.
  מעניין, לא פגשתי חוסר כנות כזה בכתביו של בעל הסולם ומעניין איך משכנעים אנשים טובים ונורמטיביים לעבור לשיווק נכלולי בשם האידיאולוגיה. על איזה כפתור לוחצים שם, באישיות ?

  אהבתי

 2. הפעילים מסתירים לא רק את השתייכותם ל"בני ברוך" אלא גם מוסרים פרטים ביוגרפיים כוזבים אודות עצמם:
  כך לדוגמא גלעד שדמון, דמות בכירה בבני ברוך, מוצג ברשימת "ביחד" כ"איש חינוך ותיק" כאשר כל אין לו שום ניסיון והשכלה בהוראה אלא הוא פשוט מפעיל כעשרים שנה מכללה לרפואה משלימה למבוגרים. לפני כמה שנים הוא גם פרסם מאמרים וראיון באינטרנט בתוספת ד"ר לשמו (ניתן עדיין למצוא אותם ברשת), אך כנראה בעקבות הפרשיות של חשיפת תארים שנרכשו שלא כדין בחו"ל הסיר את התוספת בהמשך.

  כאן ב 2009 הוא דוקטור http://ch66.blogspot.co.il/2009/07/2_22.html
  וכאן ב 2013 כבר לא https://www.facebook.com/gshadmon

  אהבתי

  1. השקר למרבה הצער מצוי בדבריך שלך. בדיקה חפוזה היתה מגלה לך שמר שדמון הוא המנהל והמרצה הבכיר במכללה של קבלה לעם. איש חינוך ללא ספק. גם אם החינוך הזה לא מוצא חן בעיניך.
   בעניין הסתרת ההשתייכות אני מסכים איתך לגמרי, מדובר בעיני בהתנהגות לא ראויה, ממפגשי הקצר עם התנועה התרשמתי שהם אנשים טובים ובעלי כוונות טובות, אבל הנטייה לפעול בהסתר שכזה מעוררת תחושה של גאוותנות וחוסר כבוד לציבור, אם אתם עומדים מאחורי מה שאתם מאמינים בו- אל תסתירו מאיפה אתם באים.
   בקשר לתואר דוקטור, אני לא יודע מה האמת אבל בלינק מ2009 נראה שמדובר בכתבה שנערכה על ידי חברים בבני ברוך, אין סיבה לחשוב שהיא נערכה על ידו. בעוד שדף את הפייסבוק שלו- מ2013 ניתן להניח שערך בעצמו.

   אהבתי

   1. נו ומה הקשר בין ללמד "קבלה" במכללה למבוגרים לבין הצהרות "איש חינוך" ויומרנות לחדור לחינוך ילדים ונוער?

    אהבתי

 3. Tomer Persico, I agree that Beyachad is only a bad attempt to hide Bnei Baruch ideological background.

  As you correctly point out, Bnei Baruch really wants to education children.

  According to Beyachad Education platform, “The educational system of Petach Tikva will change beyond recognition, both pedagogically and physically.”

  “In order to realize the educational model that we espouse, we will carry out the following activities:
  • We will train teaching staff …
  • We will strengthen the personal safety of students …
  • We will bring educational innovation to Petach Tikva, we will establish unique kindergartens and schools
  • We will establish a regional school in Petach Tikva …
  • We will implement …
  • We will increase the amount of educational institutions …”

  QUESTION: Who is “We”? Is it the party candidates individually or is it Bnei Baruch and their founder Michael Laitman?

  Pedagogy needs to be explored through the thinking and practice of those educators who look to accompany learners; care for and about them; and bring learning into life. Teaching is just one aspect of education practice.

  Thus, the relevant question: What is the thinking and practice of those party candidates wishing to transform the Petach Tikva education system?

  Here’s an example from Bnei Baruch founder Michael Laitman (whose thinking and promotion of mass suicide as an example for children to emulate was, in fact, the point of my departure from the Bnei Baruch organization) http://laitman.com/2013/03/the-monolithic-unity-of-the-team/

  אהבתי

 4. קצת מלחיץ ש "כת השפן" הזו השיגה כל כך הרבה מנדטים בבחירות לעיריית פתח תקוה.
  קצת מעיד שאנשים לא ממש הבינו למה הם מצביעים אלא הלכו עם הזרם החדש. (כמו מפלגות רבות שזינק והתרסקו בבחירות לכנסת הגימלאים שינוי המרכז קדימה והיד נטויה.. ).
  מקווה שהם ישתמשו בכוחם לשיפור העיר ולא למיסיונריות בשקל.

  אהבתי

 5. כת דה בולשיט.
  ברצוני לכתוב קצת על ״בני ברוך״ ״קבלה לעם״ או ״תנועת הערבות״ או איך שהם לא יקראו לעצמם מחר
  אני אדם דתי שחזר בתשובה. לפני כן צפיתי בשיעורים שלהם שנים. בנוסף יש לי חברים לא דתיים שעדיין נמצאים שם.

  קודם כל אני רוצה להציג סדרה של שקרים שלייטמן וחבורתו מציגים.
  1. הם טוענים שהם מקובלים
  מי עשה מלייטמן מקובל? הוא אפילו לא הוסמך כרב. ואת הקבוצה שלו – קבוצה של עמך שהתאספה לידו מה בדיוק עושה אותם מקובלים? אין לרובם מושג וחצי בתורה בכלל. שקר

  2. הם טוענים שאמנם למצוות אין תועלת רוחנית, אבל הם בכל זאת שומרים לפחות חלק מהם. בהתאם לכך הכיפה על הראש שלהם
  שקר! אני יודע מכמה וכמה אנשים שעזבו את המקום ש: רובם (כולל לייטמן) כלל לא שומרים שבת (עובדים במרכז ובבתים שלהם, מדליקים אש ואורות בשבתות כנל בחגים.) אפילו כשרות הם לא מקפידים!! רק שיש אנשים חיצוניים לידם. בנוסף הם מצלמים את השיעורים שלהם בשבתות לקבוצות שלהם. אז בלי שום מצוות כשרות ושבת מה בדיוק הערך של הכיפה על הראש? סתם לשקר ולגרום לאנשים להאמין שהם מקובלים. שקר

  3. אהבת ישראל ואהבת הזולת
  70 אחוז בערך מהתלמידים שלהם רוסים. אז אולי יש הזדהות וחיבה. אבל הם טוענים שהם ״אוהבים את כולם״ לא משנה דת גזע ומין. וכנל ישראל. אבל חלק נכבד מישראל הוא דתי. אליו הם לא מתייחסים בכלל. שלא לומר לא מדברים ולא נותנים להכנס לשום אירוע שלהם. זאת אהבה? בעיני זאת שנאת אחים וממש לא אהבה. ולמה הם קוראים לעם ״עמך״ ו״בהמות״?? ככה קוראים למי שאוהבים? לא נשמע לי. בנוסף יש נגדם מקרים רבים של תלונות במשטרה וכמה תביעות. וגם הם תובעים כל מה שזז כי יש להם הרבה מאוד כסף. מה שמראה על כוחניות רבה. למקרים נוספים ואף חמורים יותר של שנאה, המשיכו לקרוא . עוד שקר

  4. ״כל העולם איתנו משפחה אחת ״

  אז יכול להיות ש״חבר״ מסוים ילמד שנים רבות אתלהם ואז יום בהיר הוא יועזר בצדק או לא עם או בלי הזיה של לייטמן. אז אותם ״חברים ומשפחה״ שהוא הכיר שם – יכריזו עליו ב״מת״ ברגע שעזב. וחל איסור ליצור קשר איתו לכל חבר בארגון. כנל עם משפחתו. זאת משפחה???! רק במקרים קיצוניים ביותר מנתקים קשר עם חברי משפחה. אצלם זה קורה כמעט כל יום. שקר

  ואם לייטמן יחליט שאותו אדם הסב נזק אז הוא גם ״מת רוחנית ״ כלומר לעולם לא ״יתקדם ברוחניות״; שמעתי אף על מספר מקרים חריפים ביותר שלא רק אותם אנשים הועזבו אלה לייטמן עם היצר הנקמני שלו אף עלול ״להשתמש בכח הקבוצה ומהמחשבה שלו״ להרוג פיזית את אותם אנשים!! שמעתי על זה יותר מפעם אחת. נשמע הזוי אבל הם בעצמם מייחסים לעצמם כוחות מחשבה ורצון רוחניים שיכולים להשפיע גם רוחנית וגם פיזית על כל אדם באנושות! בלי קשר לקרבה פיזית.

  5. כסף ושליטה

  הם טוענים שהם ארגון ללא כוונת רווח. שקר מוחלט. בהתחלה אמנם אם לא דורשים כספים אבל ברגע שתלמיד מאמין להם הם יכריחו אותו לשלם מעשר אחרת ״לא תתקדם״. זאת סחיטה. לאחרונה אף העלו את זה לחמישית השכר. זה ללא כוונת רווח?? שקר. בנוגע לשליטה למיטב ידיעתי הכספים הללו לפחות חלקם מתועלים ל״הפצת לייטמן״ וכל מה שקשור בזה (ספרים טלוויזיה וכו). כי הוא בטוח שהוא חייב להיות המנהיג הבלעדי של של כל האנושות!! ככה הוא אומר וכותב על עצמו. וכל האנושות – ״עמך הבהמות״ עפר לרגליו.

  בקיצור הפרכתי שקר אחר שקר שלהם. וזה לא נגמר בזה.

  אני מבקש בשום אופן לא למחוק את התגובה הזאת כי היא חופש הביטוי וגם ככה אמת. רציתי רק להציג עובדות ולהזהיר את הציבור.

  כל טוב.

  אהבתי

 6. ארגון מסריח ואני אפרט למה

  הם פשוט הורסים משפחות, לא אכפת להם משום דבר חוץ מהשגעונות שצצים בראש החולני של המנהיג ה"דגול" וה"אלוהי" שלהם. (אני ציני)

  הם מצדדים בלעזוב את המשפחות 'הקודמות' של אנשים שרוצים להכנס אליהם, לתת רק 15 דקות ביום לאישה, לשלם 10% שלאחרונה העלו ל20% מהשכר מעשר, להפיץ את עצמם ע"מ להעצים שליטה באנושות, ובעצם להתבטל לחלוטין כלפי ההחלטות שהם מקבלים כי הם "סמכות אלוהית"…
  יש נגדם תביעה ועוד כמה בדרך, הם עושים מעשים פליליים, הם מושחטים וכו'.
  וחוץ מזה מי שלא מציית להם וגם חותר תחתם הם מאיימים עליו בכוחות המסטיים (אין להם שום כח, זה כנראה הכל הזייה) בלפגוע באותם אנשים, אחד מהשגעונות שלהם זה שאין מרחק פיזי זה הכל "מדומה", ול"כוחות הקבוצה" יכולת השפעה על כל אדם באנושות אפילו לדוגמא על אסקימוסי באלסקה. (כמו שמישהו הסביר מעלי)

  ראו הוזהרתם הם גם אלימים וגם מסתמן שהם מטורפים

  אנחנו לא נשארים אדישים לנוכח היחס שנובע מהם ולכן הקמנו כתובת מייל ובקרוב גם אתר אינטרנט לנפגעי הכת.

  נפגעת? משפחות – הבנים שם ולא יודעות מה לעשות? כתבו לנו.

  katkabhelp@gmail.com

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s