הסיינטולוגיה הוכרה כדת בבריטניה

בית המשפט העליון הבריטי החליט להכיר בחתונות שנערכות במסגרת תנועת הסיינטולוגיה. בכך הוא בעצם הכיר בסיינטולוגיה כדת. השופט העליון לורד טולסון הכריע שבניגוד לפסיקה קודמת משנות השבעים, בה הסיינטולוגיה לא הוכרה כדת מפני שבית המשפט לא מצא במסגרתה פולחן לישות עליונה, אין בחוסר פולחן שכזה להעיד שלא מדובר בדת, שהרי בודהיסטים, ג'יינים, טאואיזם ותיאוסופיה, אשר כולן נחשבות דתות בבריטניה, לא משתפות ישות עליונה בפולחנן. להוציא את הסיינטולוגיה מהסיפור פירושה אפלייה לא הוגנת, קבע השופט.

למעשה, כבוד הלורד לא היסס גם להגדיר מהי דת לדעתו (תרגום ערוך מעט): "מערכת אמונית רוחנית או לא חילונית (כלומר כזו המתייחסת למה שמעבר לתפיסת החושית ולממצאי המדע), המאומצת על ידי קבוצה, והמתיימרת להסביר את מקומות של האדם ביקום ואת מערכת היחסים שלו עם המוחלט, וללמד את חבריה איך לחיות את חייהם בהתאם לתובנות הרוחניות הקשורות למערכת האמונית הזאת."

בסדר, למה לא. בכל מקרה, על ההחלטה יש לומר: כך יאה וכך נאה. אין שום סיבה להפלות את חברי הסיינטולוגיה. חופש דת אמור לאפשר לנו חירות בזהות הדתית שלנו, וטקס הנישואין שבמסגרתו נתחתן הוא יסוד חשוב ביותר בזו. מי שרוצה לצאת נגד הסיינטולוגיה יעשה זאת רק אחרי שיכבד את זכויותיהם הבסיסיות של חבריה.

וכמובן, מיותר אפילו להתחיל להשוות את המצב בבריטניה לזה בישראל.

הנההוידאו הכולל את הקראת ההחלטה, מאתמול, והנה ידיעות (1, 2) על הענייין.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s