מודעות של מיכאל לייטמן בנ"י טיימס

מיכאל לייטמן, מנהיג תנועת הנאו-קבלה 'בני ברוך', פרסם בחודש האחרון שתי מודעות בנ"י טיימס, אחת ב-20 לספטמבר ואחת ב-13 לאוקטובר (האחרונה להלן). מחיר מודעה על עמוד שלם הוא כפי הנראה סביב 150,000 דולר, והמודעות האלה תופסות איזה חצי עמוד. מה שמעניין בהן הוא שהן ממוענות בכלל ליהודים. הנה סיכום המסרים בהן:

*ליהודים יש משימה מיוחדת
*השנאה כלפיהם היא משום שהם לא ממלאים את המשימה
*המשימה היא להציל את העולם
*הדרך להצלת העולם טמונה באחדות, תכונה שהיא באופן מיוחד יהודית (נשבע לכם, כך הוא כותב)
*אם היהודים יתאחדו, יתאחדו בעקבותיהם כל אומות העולם
* אם לא, יבואו אסונות שיכריחו אותנו להתאחד.

השתכנעתם יהודים? אז קדימה, להתאחד (כלומר להצטרף לתנועתו של לייטמן, יש להניח). ואגב, שימו לב לתארים שנושא לייטמן בסוף המודעה: פרופסור לאונטולוגיה (לפני שנה הוא עוד היה ד"ר, כנראה קיבל משרה במוסד אקדמי או משהו), דוקטור לפילוסופיה וקבלה, ומאסטר בביו-קיברנטיקה רפואית. אני אמנם אקדמאי זוטר למדי, אבל לבד מ"דוקטור לפילוסופיה", מעולם לא שמעתי על תארים שכאלה.

laitman oct 13 2

7 תגובות

 1. הנה ציטוט מהאתר שלו:
  Dr. Laitman is a Professor of Ontology and the Theory of Knowledge, and has a PhD in Philosophy and Kabbalah, titles conferred by the Moscow Institute of Philosophy at the Russian Academy of Sciences, and has an MSc in Medical Cybernetics, earned at the St. Petersburg State Polytechnic University.

  אהבתי

 2. באמריקאית, התואר "פרופסור" ניתן לכל מי שמלמד במוסד אקדמי (או פסאודו-אקדמי, או אפילו בבי"ס תיכון). זה לא תלוי בתואר האקדמי של האדם – אפשר להיות פרופסור עם מ"א בלבד, לפעמים עם ב"א (או המקבילה שלו באמריקה) בלבד. מכלומר, שלא כמו בארץ, "פרופסור" באמריקה זה תואר פחות מרשים מד"ר (שהאותיות המסמנות אותו מגיעות לאחר השם – MD,PhD וכו'). יכול להיות שלכבוד הפרסום הזה, הוא פשוט "תרגם" את עצמו לאמריקאית…
  (זה כמובן לא מסביר את שאר התוכן ההזוי, או את השאלה המרקסיסטית משהו – מי הם בעלי ההון שחשוב להם לפרסם מודעות כאלה ולמה לעזאזל?!)

  אהבתי

 3. הבלוג הזה בזבוז זמן. במקום זה מומלץ להיכנס לאתר קבלה ולשתטת ממעיין החיים.

  אהבתי

 4. אני חושב שהצורה שבה אתה כותב "(נשבע לכם, כך הוא כותב)" אינה מכובדת ומזלזלת. לפחות היית מנסה לבדוק את המקורות שעליהם הוא מסתמך. ספר הזוהר מלא בדוגמאות שרק ע"י האחדות בישראל ניתן להנצל (ולא ע"י לימוד דף גמרא). כבר כתוב שחורבן הבית היה בגלל שנאת חינם למרות שכולם קיימו המצוות בדקדקנות. להלן שני ציטוטים מהמקורות: גם כתוב שישראל הם כ "לב בכל האומות" וכל פורענות שמגיעה לעולם היא בגלל (בשביל) ישראל.

  כשבני ישראל נעשין אגודה אחת אין לעמלק שליטה בהם, רק ברפידים [מלשון: רפיון ומלשון: פרודים]. ולכן הלשין המן, "ישנו עם אחד מפוזר ומפורד בין העמים". שכל כח שלהם – האחדות. ועתה הם בפירוד. והאמת כן היה, על ידי החטאים נתעורר כח עמלק ואינו מניח להם להתאחד. ולכן נאמר "כנוס כו' כל היהודים". "להקהל ולעמוד על נפשם". הכל ע"י הכינוס והקהילה. ומרדכי הצדיק איחה אותם ונתאחדו על ידו כי היה לו כח האחדות. לכן נקרא יחידי. כלל כל היהודים. וכן בכל פורים מתעורר כח האחדות ועל שם זה קבעו המצות קריאה בצבור "בכל דור ודור משפחה ומשפחה" כו'. שבזמן הבית היו מתאחדים ממש במקום אחד. ועתה בגלות, התאספות כל מקום ומקום בכח מצות אלו, משלוח מנות ומתנות לאביונים, הכל בעבור האחדות. וכן אומרים, "בראותם יחד תכלת מרדכי", בכח האחדות. ("שפת אמת", שמות – לפורים).

  "ישנו עם אחד מפוזר ומפורד בין העמים". המן אמר שדעתו הוא, שנוכל להצליח לאבד היהודים, מטעם שהם בפירוד בין אדם לחבירו, על כן הכח שלנו נגדם בטח נצליח, כי זה גורם פירוד בין אדם למקום, וממילא ה' לא יעזור להם כיון שהם נפרדים ממנו. לכן הלך מרדכי לתקן את הפגם הזה, כמו שמבואר בכתוב "נקהלו היהודים, וכו' להקהל ולעמוד על נפשם". היינו על ידי ההתאחדות הצילו את נפשם. (בעל הסולם, שמעתי קמד. "ישנו עם אחד ").

  ואין הכוונה שאם הם מתאחדים אז הם יכולים בכוח הזרוע להתגבר על האוייבים כי עם ישראל בוודאי קטן פיזית לעומת כל העולם. אלא הכוונה שאותה תכונה שקיבלנו במעמד הר סיני להיות כאיש אחד בלב אחד היא היא התכונה הטמונה בנו אולם נשכחה. נראה לי שגם כבוד הכותב כאדם דתי שכח שכל התורה והמצוות תפקידה להביא לואהבת לרעך כמוך ומאהבת הבריות לאהבת הבורא. .

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s