הרב לאו וההשמצה הקבועה כלפי הרפורמים והקונסרבטיבים

Capture
עוד ראיון עם הרב הראשי לישראל דוד לאו, הפעם ב'מקור ראשון', ושוב אותן קלישאות על אהבת ישראל ואותן השמצות על התנועות הלא-אורתודוקסיות. בנוהל, כמו שאומרים. יש לציין שהמראיינים הפעם היו מאתגרים מהרגיל (שכוייח), אבל עדיין כדאי להעמיד דברים סופית על דיוקם.
 
להלן נתונים מסקרPew  הענק שהתקיים לפני שלוש שנים בקרב יהודי ארה"ב. מהנתונים עולה שבעוד ש-50% מהיהודים הרפורמים מתחתנים עם לא-יהודים, ו-27% מהיהודים הקונסרבטיבים עושים כן, שיעור היהודים שלא שייכים שום זרם שמתחתנים עם לא-יהודי עומד על 69%. כלומר שייכות לתנועה הרפורמית (קו"ח הקונסרבטיבית) *מפחיתה* את הסיכוי ל"התבוללות".
 
הרב לאו אולי חושב שאלמלא היו התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית בעולם כל היהודים היו חובשים מגבעת ולובשים ציצית, אבל לא צריך להיות דמוגרף מדופלם כדי להבין שאם התנועות הללו לא היו קיימות, ולא היו עושות מאמצים כבירים לעניין יהודים בחיי קהילה ובמסורת, מספרים גדולים הרבה יותר של יהודים היו חסרי-זרם, ושיעור הנישואים עם לא-יהודים היה גבוה עוד יותר.
 
קל מאוד להשמיץ, אולי גם קל לרב לאו לעשות את זה ליהודים אחרים ממש לפני ט' באב. אבל האמת היא שונה, וראוי לרב הראשי לישראל לדעת אותה.
 
(וכל זה בלי לשאול את עצמנו את השאלה העקרונית יותר על טיבם של נישואים עם לא-יהודים, ומה באמת צריך להטריד אותנו בקשר לעם היהודי בזמננו.)

3 תגובות

  1. כ- 60% מיהדות ארה"ב שייכת לזרם הרפורמי. כ- 30% לזרם הקונסרבטיבי ו כ- 20% לזרם האורטטדוכסי חלקם אורטודוכסיה מודרנית וחלקם חרדים או חסידים. לולי הזרם הרפורמי מספר היהודים בארה"ב היה יורד בכ- 60%. אף אחד מאותם 60 האחוזים לא היה מצטרף לזרמים האחרים. החלק הארי מאותו זרם רפורמי איננו שומר כמעט שום הלכה מהיהדות האורטודוכסית. אינם שומרי שבת. אוכלים טרף. אינם מניחים תפילין ורובם מגיע לבית הכנסת לעיתי נדירות.אך הם יודעים שהם יהודים ומכנים ומשייכים עצמם ליהדות ולישראל. היהדות האורטודוכסית איננה מקבלת את הגרות שלהם שהיא למעשה רק מעין הצהרה על נכונות להסתפח לעם היהודי כמו שהצהירה רות המואביה: "עמך עמי ואלוהייך אלוהי". כמו כן הרבנים של הזרם הזה עורכים חתונות עם בני זוג שאינם יהודים ומקבלים אותם לקהילה.אך מצד שני אם נתעלם מהם לחלוטין כאילו אינם יהודים. הם פשוט יעלמו מהיהדות . ואולי זה בדיוק מה שרוצים האורטודוכסים. ראו את האיסלאם הפורח שאצלם להכנס רק דרך הצהרה פשוטה. חלקם הגדול הופך למוסלמים אדוקים.וראו את הנצרות שגם היא פרחה מאות שנים בזכות קבלת הכל בפשטות והצהרה בלבד. לעומת היהדות המקשה על קבלת גרים ומתבדלת. לכן הם מיליארדים ואנחנו מעטים.

    אהבתי

    1. למה "כאילו" התגיירו בגיור רפורמי? אתה חושב שבגיור אורתודכסי מתרחש איזה קסם?!?

      אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s