סיכום סוגיות דת ומדינה במושב הקיץ של הכנסת

עם היציאה לפגרה מכון על משמר הכנסת פרסם דו"ח המסכם את כנס הקיץ של 2016 בכנסת מבחינת יחסי דת ומדינה. כפי שאתם רואים, חלה התדרדרות מבחינת חופש הדת בישראל בזמן הזה. מתווה הכותל הפלורליסטי תקוע והחוק האוסר על התנועות הלא-אורתודקסיות להשתמש במקוואות הציבוריים עבר. מנגד לא הושגה כל התקדמות בשלל עניינים, כדוגמת נישואים אזרחיים או תחבורה ציבורית בשבת.
 
על פי הדו"ח הכוכב הבלתי מעורער של התחום הוא חה"כ משה גפני, שהצליח לנצח בכמה קרבות חשובים. הוא הוביל את חוק המקוואות, דחף את ביטול לימודי הליבה, ועוד. סיעת יהדות התורה כולה היא המובילה את הממשלה כולה (בכיוון הלא נכון לדעתי כמובן) בענייני דת ומדינה, כאשר הבית היהודי כמעט שלא עוסק בתחום, וגם השפעתם של חברי הכנסת של סיעת כולנו מוגבלת.
 
באופוזיציה בולטים חה"כ אלעזר שטרן ועליזה לביא מיש עתיד, יעל כהן פארן, קסניה סבטלובה, מיכל בירן ומירב מיכאלי מהעבודה, ומיכל רוזין, תמר זנדברג וזהבה גלאון ממרץ, שכולן הפגינו מועורבות בתחום, הגיעו לישיבות בנושא ודחפו לפיחות בכוח של הרבנות, להגנה על נשים מפני מוסדות הרבנות הראשית ולפתיחת שדה הדת לריבוי אפשרויות ויתר חירות.
 
ציון מיוחד לשבח מקבל חה"כ יהודה גליק שמתוככי הליכוד הבלתי ליברלי בענייני דת ומדינה מבטא עמדה ליברלית עקבית.
Capture

3 תגובות

 1. האם מישהו ניסה להגיש בג"ץ נגד חוק המקוואות הציבוריים. הרי זה חוק אנטי דמוקראטי בעליל.

  אהבתי

  1. בס"ד
   האם מישהו ניסה להגיש בג"ץ נגד היהדות? הרי היהדות היא אנטי דמוקרטית בעליל. ואם כבר, תבוטל לאלטר ברכת כהנים שמנציחה אפליה בין כהנים לסתם ישראל. יוכרחו נא בתי כנסת לצרף למניין גויים שהרי גם הם בני אדם, ויחוייבו להעלות גויים לתורה. תחוייב היהדות להכיר בעליונותה של מערכת המשפט האזרחית ומהיום תקבל מעמד של סנהדרין אם לא למעלה מזה.
   חהחהחהחהחהחה

   אהבתי

   1. תוכל לפרט בבקשה בעניין יהודה גליק? אתה כל הזמן משדר רמזים של חיבה כלפיו ואני לא כל כך מבין מדוע..

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s