רוב גדול מקרב אזרחי ישראל בעד נישואים אזרחיים

זה ידוע, זה כמעט ברור לכולם, אבל חשוב בכל זאת להדגיש: רוב אזרחי ישראל היהודים מעוניינים בנישואים אזרחיים בישראל. שני סקרים פורסמו אתמול לא משאירים מקום לספק:

מהסקר של 'הארץ' עולה ש-61% מהיהודים במדינת ישראל רוצים בנישואים אזרחיים, ו-49% תומכים באפשרות חוקית לנישואים חד מיניים (רק 37% מתנגדים).

מהסקר של ynet עולה ש-64% תומכים בהכרה בנישואים אזרחיים, רפורמיים ו/או קונסרבטיבים, ו-64% תומכים גם בנישואים אזרחיים או ברית זוגיות לזוגות להט"בים.

עוד נתונים: 'הארץ': 58% מהיהודים רוצים אוטובוסים ורכבות בשבת, רק 36% מתנגדים.

ynet: גיור: 36% סבורים שעל המדינה להכיר רק בגיורים על פי ההלכה, 34% בעד הכרה בכל גיור, כולל הליך קבלה "חילוני" לעם היהודי, ו-30% היו מאשרים רק גיורים דתיים – אורתודוכסיים, קונסרבטיביים או רפורמיים.
61% היו מנתקים לחלוטין את הדת מהמדינה.

זה ידוע, זה כמעט ברור לכולם, אבל חשוב בכל זאת להדגיש: הפער בין עמדות הציבור בנושאי דת ומדינה לקיבעון שבמערכת הפוליטית עצום. למעשה, הוא בלתי נסבל. נציגנו אינם מייצגים אותנו.

כתבתי בעבר שיש לדרוש משאל עם בנושא נישואים אזרחיים. אפשר לחשוב גם על צורות אחרות של הפעלת לחץ על הממשלה, בראש ובראשונה הסירוב להתחתן ולהתגרש ברבנות הראשית. בנוסף יש לפנות לרבנים שמשתפים פעולה עם הרבנות הראשית ולומר להם בבירור: רבותי הנכבדים, אתם משתפים פעולה עם מנגנון שמפעיל כפייה דתית, וזאת בניגוד לרצונם של רוב האזרחים. אתם חלק ממעשה עוול. הפסיקו.

3 תגובות

 1. מספר שאלות תם שלא הצלחתי להבין מתוך כתבות המקור:
  א. האם קיים מידע על עמדת אזרחיה הערביים של מדינת ישראל בנושא נישואיים אזרחיים?
  ב. בכתבת ynet ההצבעה על נישואים אזרחיים/רפורמיים /קונסרבטיביים מובאת כחטיבה אחת בעוד שבפועל השניים האחרונים הם נישואים דתיים כדת משה וישראל בעיני הרפורמים והקונסרבטיבים. כמה תומכים בנישואים אזרחיים בפועל?
  ג. העיקר חסר מן הספר. האם יש דיון רציני מדוע חברה שעמדות הרוב שלה כ"כ שונות מהעמדות שמציגים נבחריה לא מצליחה לשנות את נציגיה או עמדותיהם?! והרי מדובר על מערכת מאוד לא קונסרבטיבית ויציבה – כמעט ואין ממשלות שסיימו קדנציה. והמצב נמשל המון זמן…

  אהבתי

 2. כל מילה אמת לאמיתה, כל שהעלית ברור ונהיר וידוע, כל שרשמת משאת נפשו של כל שפוי ונדמה שאכן יש רוב מוחץ, אולי אפילו לנושאי דגל ההפרדה בין דת למדינה. דא עקא, בבוא יום פקודה, נעלם לו הרוב, כי התיאש, כי אין לא זמן, כי הוא בכל כי כל סיבה אחרת ואנו נותרים עם החלומות.
  אולי אם ימצא בעל קול קורא רם ונישא כריזמטי למינהו יתלכד הרוב הנורמתי ויעשה מעשה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s