הרבנות מנהלת רשימות של חשודות בניאוף

בית המשפט העליון התיר לרבנות הראשית לנהל רשימות של נשים החשודות הניאוף (לינק בתגובות). זאת מפני שהרבנות חייבת מבחינתה לדעת מי נואפת, שכן הנואפת, אם תתגרש מבעלה, אסורה הלכתית לנישואים "לבעל ולבועל", כלומר לגרושה ולמי שנאפה איתו. אז מותר לרבנות על פי חוק לסמן את מי שלהערכת הרבנים המכובדים נואפת.

ואין לי בעיה עם זה. אדרבה, תנהלו רשימות של נואפות, רשימות של בועלי נידות, רשימות של אוכלי שרצים, רשימות של מלווים בריבית, רשימות של מדברי לשון הרע, רשימות של מחללי שבת, רשימות של לא נוטלים ידיים, רשימות של מנאצי שם שמיים, רשימות של אוכלי חמץ בפסח, רשימות של לובשי שעטנז, רשימות של אוכלים בכיפור, רשימות של מערבבי חלב ובשר, רשימות של לא מתפללים, רשימות של לא מניחים תפילין, רשימות של כן מניחות תפילין, רשימות של לא מפרישים מעשר, רשימות של ממזרים, רשימות של מצורעים, רשימות של זבים, רשימות של טמאים, רשימות של לצים, רשימות של אפיקורסים, רשימות של כופרים.

אין לי בעיה עם זה. מותר לכם לבחור את מי לחתן ואת מי לא.
רק תנו לנו לבחור אם להתחתן דרככם או לא.
זה הכל.

תגובה אחת

  1. הכותרת (לא רק פה) שגויה ודמגוגית, הרבנות לא מנהלת רשימה של 'נואפות' אלא רשימה של זוגות-נואפים (נשים וגברים – צריך שניים לטנגו), ידיעותיך הרבות בהלכה (וגם תוכן הכתבה) היו צריכות למנוע ממך לתת כזו כותרת.
    לגופו של עניין, יש היגיון בקיום רשימות כאלו מצד המופקדים על נישואים על פי ההלכה, טוב היו עושים המחוקקים אם היו משאירים לבחירתו של כל פרט את הבחירה איך להינשא.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s