לא כל הטרוריסטים מוסלמים, אבל לא כל המאמרים המנסים להראות את זה טובים

ככה לא עושים את זה. מאמר היום בדיילי ביסט מביא נתונים שמראים שלא "כל הטרוריסטים מוסלמים". זה כמובן נכון וברור לכל בעל ידע היסטורי או כללי מינימלי. הבעיה היא שהמאמר יוצא מגדרו כדי לגמד את שיעור הטרור המבוצע בשם האסלאם בעולם, עד כדי כך שהוא מספר לנו שבחמש השנים האחרונות פחות מ2%(!) מפעולות הטרור באירופה בוצעו על ידי מוסלמים.

הכותב, Dean Obeidallah (במקרה מוסלמי), מפנה אותנו למקורות שונים, שעל פיהם מרבית פעולות הטרור בוצעו על ידי קבוצות בדלניות, כלומר כל מני קהילות אתניות ולאומניות שמבקשות אוטונומיה. אלא שהמעיין בנתונים רואה שפעולות הטרור האלה כמעט שלא הורגות איש: ב-2013 למשל, 152 פעולות טרור באיחוד האירופי הרגו שבעה איש. הפיגועים האחרונים בצרפת יותר משילשו את כל הטרור הלא-מוסלמי הזה (בהנחה שהשבעה לא נרצחו על ידי אותם 2%) בשלושה ימים.

ואכן, "פעולות טרור" כאן הם שם כולל לכל מני פעולות אלימות נגד מוסדות ואנשים, בכללם, למשל, אלימות פיזית כנגד מבצעי הפלות בקליניקות בארה"ב או פעולות גרפיטי של תג-מחיר בשטחים. אז כן, אם מחשיבים את כל אלה כטרור בדיוק כפי שההתקפה על שרלי הבדו היא טרור, מסתבר שהטרור הג'יהאדיסטי הוא מיעוט.

ה-IRA באירלנד, המחתרת הבסקית, הנמרים הטאמילים, באדר מיינהוף ודומיהם, המחתרות היהודיות למיניהן (לפני ואחרי קום המדינה) – רבים ורעים בחרו בדרך הטרור. ממש ממש לא רק מוסלמים. אבל לא צריך לגמד את הבעיה על ידי מה שיכול להיתפס כמניפולציות סטטיסטיות.

תגובה אחת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s