אורי אריאל בעד לבנות את המקדש בשנים הבאות

שר השיכון והבינוי אורי אריאל אמר אתמול ב"כנס מחקרי שילה" ש"אנחנו צריכים שייבנה בית המקדש האמיתי בהר הבית" ושהוא מקווה שאחרי הבחירות הבאות המציאות הפוליטית תשתנה כך שתהיה אפשרות לבנות את בית המקדש השלישי. (כך על פי 'מעריב' ואתר 'מידל-איסט מוניטור' – ראו קישורים בתגובות.)

אם זכרוני אינו מטעני, מעולם לא נאמרו דברים כאלה מפי שר בממשלת ישראל. שימו לב שאנחנו כבר לא מדברים על הזכות להתפלל בהר. השיח השתנה, ובמהירות. במצב הרגיש שאנחנו נמצאים בו דיבור של שר בממשלה על בניית המקדש במקום מסגד אל-אקצה כבר בשנים הבאות היא חסרת אחריות. ראוי שראש הממשלה יבהיר את עמדתו בעניין. לא יזיק אם הוא יעשה זאת על ידי פיטורי השר.

6 תגובות

   1. והגבול עובר ברצח, ונטילת חיי חפים מפשע.
    לא בהקמת מקדש במקום בו עמד עד שנחרב ביד אויב.
    בכל אופן, הוא דיבר על מצב פוליטי שונה, לא על המצב הפוליטי הנוכחי. תיכף תגיד שאסור לייחל למציאות פוליטית שונה.

    אהבתי

   2. נראה לי שהגבול עומד ברצח חפים מפשע, ולא למשל בביטוי מאויים דתיים. אם זה מפריע למישהו, זבש"ו. נניח להתפלל תפילת שמונה עשרה זה דבר שעדיין מותר לעשות, או שמדובר בהסתה מסוכנת? משום מה, נראה לי שחלק מהמילים והתקוות המובעות שם אכן עלולות לפגוע באחינו המוסלמים. אפשר לעשות מזה אייטם מצוין לחדשות : להביא סידור ולשאול את ח"כ אריאל אם הוא אכן קרא את הדברים המופיעים שם והאם הוא מזדהה איתם. יהיה שוס וברור שתוקם ועידת חקירה ויהיה בית משפט ובג"ץ ופרקליטות וכיף גדול.

    לעניות דעתי הלא-נאורה, מדובר במדינה דמוקרטית ולכן ראוי שאנחנו נגן על חופש הביטוי, אפילו של דתיים מזוקנים ופרימטיביים (כמעט כמו שנגן על חופש הביטוי של ח"כ צרצור או אימאם מוסלמי או רדיקל שמאלני שהוא פציפיסט באופן כללי אבל רוצה לרצוח חיילי צה"ל והופך את זה לשיר פאנק מגניב).

    בהערה מסוגרת : השיטה הזאת שבה חופש הביטוי שלך מוגבל כי זה גורם למהומות (קרי, יש אנשים שלא מסכימים איתך שגם מוכנים לרצוח אותך ולכן נשתיק אותך) נראית לי מפוקפקת משהו אפילו מנקודה פרקטית גרידא. היא די מעודדת אנשים להפעיל אלימות. בסה"כ רעיון רע מאוד לאורך זמן.

    אהבתי

 1. ר. ,החושש להזדהות בשמו, כותב: "לא בהקמת מקדש במקום בו עמד עד שנחרב ביד אויב". מזמן רציתי להתייחס לתפישת [היה שלנו] עד שנחרב או נגזל או נלקח וכו" כבר אוריין יודע ודאי ר. כיצד זה הפך לשלנו. עיין בתנ"ך. ועל כך אמר הלל הזקן : על שאטפת אטפוך וסוף מטיפיך יטופון.

  אהבתי

 2. יהונתן צאן : כל הפוסל במומו פוסל ואף אני שכחתי לחתום. התגובה לעיל נכתבה ע"י יהונתן צאן

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s