יחסי אמריקאים והדת המוסלמית

מכון Pew משחרר נתונים בקשר ליחס אזרחי ארה"ב לאסלאם. כפי שניתן לקראות, המצב כעת הוא ש-62% מאזרחי ארה"ב "חוששים מאוד" מעלייתו של האסלאם הקיצוני העולם, ו-53% מעלייתו בארה"ב פנימה. בנוסף, 50% מהאמריקאים סבורים שהדת המוסלמית מועדת לעודד אלימות יותר מדתות אחרות. כל הנתונים האלה מהווים שיא של השנים האחרונות. ככל שיותר מבוגרים, לבנים, לא-משכילים ורפובליקנים, כך הנטיות המוזכרות כאן מתגברות – צעירים, שחורים והיספנים, משכילים יותר ודמוקרטים סבורים כך פחות.

2014-09-11_121246

7 תגובות

 1. אני לא מבין איך אנשים שיודעים מה נעשה בעולם, גם על ידי אנשים מערביים, לא בשם דת כל שהיא (הפצצות על אזרחים, שימוש בגז, הפצצות האש על יפן, דרזדן, גיא ההריגה, פצצות האטום, מחנות ההשמדה, האונס של בלגיה, הגולאגים, הרציחות ההמוניות בסין),חושבים שהאלימות ב"מדינה האיסלמית" היא יוצאת דופן. הי, על אדמות ארופה בוצע רצח עם ממש לא מזמן, והמוסלמים היו בצד הנרצח. הסרבים, הנוצרים רודפי השלום, רוצצו ראשי תינוקות ואנסו ללא הבחנה. גם אוקראניה כבר מזמן לא בשלב של "מהפכת קטיפה" בכרים, אלא בסבבי אלימות הולכים וגוברים. תן לזה קצת זמן והזוועות יגיעו.

  אין ספק שהמזרח התיכון דפוק, מסוכסך ואלים. אבל מסיבות אתניות ולאומניות, ולא דתיות. הדת היא כלי שרת בקרב הזה, ולדעתי, הרבה פעמים באופן ציני לחלוטין. הנקודה המעניינת בסיפור היא שהמוסלמים ה"קיצוניים" לא טפשים והם מבינים את ההשפעה של מה שהם עושים. הם מפיצים את הסרטים שלהם ביו-טיוב, כי הם יודעים מה תהיה ההשפעה על דעת הקהל במערב – הרי חלקם הגדול חי במערב. אני חושב שהם מנסים לגרור את ארה"ב למלחמה נוספת, והסקרים האלו מראים שהם בכיוון הנכון.

  אהבתי

 2. עשרות שנים ממה? מקוסובו? בסדר. נסה את מלחמות הסמים במקסיקו. עשרות אלפי הרוגים, מעשה זוועות, עינויים ואונס ללא סוף. המלחמה באוקראניה, שכבר גבתה חיים של אלפי אנשים, ואני חותם לך שאם הסכסוך הזה ימשך עוד כמה שנים, הוא יהיה זוועתי לא פחות.

  צרפת לא מעורבת במלחמה, אז היא לא בחוד החנית של האלימות. אבל ברגע שיש סכסוך, האלימות המערבית לא פחותה מהאלימות האסלמית. שלא לדבר על כך שבטבלת האלימות העולמית, ארה״ב נמצאת די גבוה בטבלה.

  רוב הסכסוכים האתנים נמצאים עכשיו במזרח התיכון. הסיבות לכך מרובות, אבל קווי הגבול ששרטטו אנגליה וצרפת על מנת ״להפריד ולמשול״ יצרו את המצב הקיים. קווי הגבול הללו מתמוטטים כרגע, וזה תהליך אלים. עצם זה שמוסלמים עושים את זה, לא מעיד דבר על האסלם. כפי שהראתי, ברגע שכל חברי דת אחרת היו מעורבים במאבק לאומי, הם לא בחלו בשום אמצעי אלים.

  אהבתי

  1. מלחמות הסמים במקסיקו הן עניין מקומי, אלימות האסלאם היא תופעה גלובלית, שמקבלת תמיכה וגיבוי ממיליוני אנשים, אזרחי מדינות שונות.
   המלחמה באוקרינה היא מלחמה על טריטוריה, לא על האמונות והמעשים של בני האדם.
   לעומת זאת הטרוריסטים האסלאמים מפעילים אלימות כדי להשתלט על חייהם של האנשים ולכפות עליהם התנהגות מסוימת, והנסיון להשתלט בכוח על בני אדם הוא בעצמו מעשה אלימות מצד עצמו (בלי קשר לחשבונאות של מספר ההרוגים).
   אלה ההבדלים (זה לא אומר שאין גורמי אלימות אחרים בעולם).

   Liked by 1 person

 3. גם המלחמה בעיראק היא על טריטוריה. גם באוקראניה מנסים להשתלט על בני אדם. גם המורדים האוקראינים מקבלים תמיכה מבחוץ, כמו גם הממשלה החדשה (שקמה לאחר הפוטש בה הודחה ממשלה נבחרת. פוטש שנתמך על ידי מימון אמריקאי). רוצה אלימות על מנת להשתלט על האמונות והמעשים של בני אדם? מלחמת האזרחים האמריקאית לדוגמא. קרוב יותר לזמננו? הקומוניזים הייתה תנועה גלובלית ואלימה מאוד שהצהירה, בגלוי, על כוונתה להשתלט על העולם. וכמובן, אין אלימות גלובלית כמו זו של ארה"ב בעיראק ואפגניסטן.
  ברור שיש הבדלים. לכל סכסוך מאפיינים משלו. אני גם לא טוען שאין סכנה מהקבוצות האלימות האלו. ברור שיש. אבל נחזור להתחלה.

  השאלה הייתה האם האסלם היא דת אלימה יותר או מעודדת יותר לאלימות משאר הדתות. מספיק להראות את האלימות המטורפת בה השתתפו בני דתות אחרות (וחסרי דת באותה מידה) על מנת להפריך את הטענה הזו.

  אהבתי

 4. ושוב, הפתעה הפתעה, שונאי הלבנים מן השמאל נטפלים אל הרפובליקנים הלבנים.
  ומציגים אותם כרעה חולה שיש להיפטר ממנה.
  אפשר בבקשה לקבל את אחוזי הפשיעה של רפובליקנים לבנים ומבוגרים
  אה, נכון, הם רוצחים כאוות נפשם ויוצאים לחופשי – כך יאמרו לכם שונאי הלבנים ועבדיהם, “העיתונאים החופשיים ?
  אפשר לקבל את אחוזי האבטלה והפשיעה וקבלת הקצבאות ומחייה על חשבון משלם המיסים (הלבן
  והרפובליקני) בין כל אותם המגדירים את האיסלאם כדת של אהבה לאחר ולשונה ? או שזה כבר נגד החוק ?
  ישנה דת אחת ,קיצונית ואונסת במאה ה20 והיא דת הליבלרליזם השמאלני, שונא הלבנים הימנים.
  זהירות, לא לצאת כנגדם, אם לא, תחשבו כבורים.

  לעידן, העובדה שבעלי השררה והמושכים בחוטים,משתמשים באיסלמפוביה ככלי כנגד נתיניהם ברורה. האנושות, ככלל, היא אכזרית . בין אם מדובר בחילונים או מאמינים ברוב הדתות. לכל דת יש את "תור הזהב הרצחני" משלה. מה שמייחד את האיסלאם, ואת המגינים עליו – היא ההיתממות. אף דת אינה מתנערת מזמני השפל שלה. אם תשאל נוצרי בארה"ב על מסעות הצלב, הוא לא יענה ויאמר "תראה, פשוט הצלבנים לא הובנו כהלכה, הם בכלל היו בעד הפצת זרי פרחים ואהבה". ואילו, כיום, הדת היחידה שעדיין לא נטשה את הרצחנות ככלי ראשי להשגת מטרותיה, וגרוע מכך, אלו המגינים עליה, ממשיכים לתרץ תירוצים עלובים במקום לומר "האיסלאם נמצא בבעיה קשה, והאיסלאם עצמו הוא בעייה קשה", מדובר בדת היחידה שעדיין לא התקדמה למאה ה 21. אך, במקום להאשים את המוסלמים, כל מיני עורכי מחקרים ליצניים, נטפלים, אל מי ? אל האדם הלבן השמרן, הרי הוא שורש כל הרע. לך אל יריד בדרום-מערב ארצות הברית ותראה את הזוועות שמתרחשותשם: לבנים סמוקים שמש בעלי שיער בהיר רוככים על גלגל ענק ,אוכלים נקניקיות ומעזים!! לפחד ולדבר על על דת שבאוטופיה,לטעמה, נשים לא יורשו לנהוג בכלי רכב.

  אהבתי

 5. לעורך הבלוג:
  שלום,
  בתגובתי הקודמת, הנפתחת במילים "ושוב הפתעה" פרסמתי בטעות את כתובת האי מייל שלי. אם ניתן להסיר \ לערוך את התגובה כך שכתובת האי מייל שוב תהיה נסתרת, תודה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s