מאמר קצר שלי על החתירה לסיום המבצע ותוצאותיו

אז מבצע שהתחיל ללא חשיבה אסטרטגית הולך להיגמר ללא הישגים. אכן מפתיע. אבל כמה דברים כן התרחשו: אבו מאזן (שוב) נחלש, חמאס (שוב) התחזק. להלן מאמר קצר שלי עם הפרטים בעקבות שיחות עם שני פעילים חברתיים פלסטינים.

5 תגובות

 1. אני מציע, שלפני ההפצצה האמיתית, יטילו על הבית פצצות סירחון וגז מדמיע כדי לגרש את התושבים. כך יתאפשר להפציץ ולהפגיז את הרקטות והמרגמות כמעט ללא הרג של תושבי הבתים ולהימנע מכניסה קרקעית.

  אהבתי

 2. הנטיה הנפסדת של השמאל היא בכל פעם לברך על המוגמר עוד לפני שהעסקה הושלמה.
  ואגב, מלחמת לבנון השניה המושמצת שלא נקבעו בה מטרות מראש השיגה שנים של שקט. שאל את תושבי הצפון.

  אהבתי

 3. האם יש לך בני שיח אמיתיים שאתה יכול לשאול אותם, איך אין רפורמציה רצינית באיסלם אלא רק פנייה לכיוון ההפוך(סלפיות, והאביות) או השארות במצב המסורתי כמו במצריים??

  אני מסכים שבינתיים ישראל נגררת אחרי הג'יהדיסטים במלחמה העכשוית. לצערי זה חדש, שהנהגת הישוב היהודי לא מבינה כשיש מלחמה וקוראת למלחמה בשמות אחרים: כמו מאורעות, מבצע …

  אני לא יודע איזה אירגון איסלמו-נאצי באמת מתחזק בינתיים אצל מוסלמי א"י המערבית, אבל תגיד לאלו, שדיברו איתך, שמצטבר זעם עצום כלפי תמיכה באירגונים כאלה בחלקים גדולים מהציבור היהודי.

  ללא ישראל גורל שלטון הפתח ביהודה ושומרון היה כגורלו בדרום מערב פלשת.

  אהבתי

 4. אני ממש מוכרח לשאול.

  אתה לא טיפש. ואתה לא צריך שאני אגיד לך את זה. יש ימנים בורים, ויש שמאלנים בורים, ושניהם מקשים מאוד על השיח, אבל בסופו של דבר אפשר לראות שאתה מתמודד עם עובדות.

  אתה כותב שברחוב הפלסטיני מצטבר זעם עצום, כשאחת הסיבות היא התמשכות הכיבוש, לדוג׳. בבקשה, באמת בבקשה. איך איש שמאל יכול לטעון שהכיבוש הוא העיכוב לשלום, כשארגונים כאש״פ (הארגון לשחרור פלשתין) ופת״ח (תנועה לשחרור פלשתין בר״ת ערביים) קמו שנים רבות לפני 1967, כשמחשבה על כיבוש השטחים היתה הזיה מוחלטת? מהארגונים האלו, אני מניח שאתה יודע, קמה וצמחה הרשות הפלסטינית- עראפת הוא שהקים את פת״ח, ומאוחר יותר אף עמד בראשות אש״פ. לאיזה פלשתין התכוונו התנועות הללו? לזו שתיכבש שלוש שנים (אש״פ) או שמונה שנים (פת״ח) מאוחר יותר? אני לא יודע אם ראוי להעלות פה את העובדה שער אכפת התגלה, שנים רבות אחרי אוסלו, כתומך טרור מובהק- הרי תוכל לטעון שגם ישראל לא עמדה בהתחייבויותיה, כפי שעושים שמאלנים רבים. ניחא. ומה עם הנאום המוקלט של עראפת שהודיע הפסיון חתימת ההסכם שהחתימה מהווה חלק מ״אסטרטגיית השלבים״? ניחא, נאמר שמדובר, איכשהוא, בזיוף והכפשה. אשמח, בכל זאת, אם תעיין ותקרא עליהם מעט.

  מה עם מלחמת העצמאות? ומה עם המרד הערבי הגדול? ומה עם פרעות תל חי? ולשם מה הוקמה ״הקבוצה היפואית״, ולשם מה קם ארגון השומר, וארגון ההגנה, וקרן תל חי, אם כל אדמות המריבה נכבשו שישים שנים אחר כך? האם אתה באמת מאמין שהתירוצים שאתה אולי מחזיק בהם צריכים לגרום לי לסכן את מדינת ישראל ולחתום על הסכם עם ממשיכי אותם הארגונים?

  אני מקווה שאינך מהפובליציסטים הרדודים הכורכים יחדיו את הימין ואת החמאס וטוענים שהם המכשול לשלום. מעולם לא תיאמתי פעולות עם אנשי חמאס (שאגב, קרנו בקרב הציבור הפלשתיני עלתה הרבה לפני ההסלמה הנוכחית- בבחירות דמוקרטיות ב2006 הוא קיבל רוב בפרלמנט הפלשתיני). אני ימני, ואני פשוט מאמין שהאנשים עליהם אתה מדבר מעוניינים בהשלכתי מן הארץ- על כל חבליה. לכן אני אלחם, ככה פשוט.

  נראה שיש לי סיבות- יותר מטובות- לחשוב כך.

  אהבתי

  1. סליחה על הטעויות- תיקון אוטומטי בטאבלט. *ער אכפת= עראפת. *הפסיון= ביום. (אין לי מושג איך הוא הגיע לשם).

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s