מאמר דעה שלי על מבצע 'צוק איתן'

בנט וליברמן מתלהמים לחינם: כיבוש הרצועה מנוגד לאינטרסים של הימין. על מבצע שמנוהל ללא חשיבה אסטרטגית ועל ההכרח להגיע להכרה שללא פתרון מדיני אנחנו נידונים לשוב ולהפציץ, לשוב ולהיות מופגזים שוב ושוב. מאמר דעה שלי ב-nrg.

10 תגובות

 1. תומר תודה על הפוסט והמאמר . אני רק מתפלא עליך תומר , המאטריה עליה אתה אמון , צריכה לעשות אותך הרבה יותר רגיש לנפתולי או מכמני ההויה האנושית . אז בני עמך בקריזה , ומחד לשיטתך :

  " החמאס הוא ארגון טרור אכזרי ושפל , שנשבע להשמיד את מדינת ישראל . הוא מסרב לדיאלוג עם ממשלת ישראל ויהרוג את אזרחיה בכל הזדמנות שיוכל ……"

  ומאידך , באותה נשימה :

  " בסופו של דבר , רק פיתרון מדיני יכול להוציא אותנו מהמסילה המעגלית שאנחנו סובבים עליה סחור סחור …… "

  אתה מנסה לשכנע ? את מי ? איך ? אז איפה ואיך יבוא פיתרון מדיני עם החמאס לגבי טוקבקיסט מצוי מהימין / מרכז ? פוסט מאכזב עם כל הכבוד , מאדם עם מטענים כה מרשימים ואופקים כה מדהימים , הייתי מצפה להרבה יותר יצירתיות עם כל הכבוד .

  תודה

  אהבתי

  1. לו רק היה לי שקל עבור כל טוקבקיסט ש"מתאכזב" ממני. במקום לכתוב בלעג, נסה לחשוב על מה שאני כותב, ואם אתה לא מבין, לשאול. אולי אז יהיה לי מניע לענות לך ברצינות.

   אהבתי

   1. תומר , כלל וכלל לא התכוונתי לכתוב בלעג , לא מובן למה אתה חושב כך ? מקסימום אם נחזה היה לעג מסויים בעינך , זה לכישורים השיווקיים שלך , ולא למהות של הדברים . אני מאידך , הבנתי היטב , וגם אתה הבנת היטב מהתגובה שלי מה הכשל במאמר ( ציטטות ברורות ) .הרי "קהל המטרה " שלך היה בין היתר אותם טוקבקטיסטים , אז זוהי אליבא כולה דעלמא , נקודה רצינית למחשבה ושידוד מערכות .ובכלל ספרת לעג מדומה , ולא מחמאות מפורשות ? לא נורא , לא קרה כלום !! תודה

    אהבתי

    1. בקצרה, לדעתי שילוב חמאס בהסכם שנחתום עם פתח יאפשר לו לזנוח את המאבק המזויין, גם אם אידיאולוגית הוא לעולם לא יסכים להשלים רשמית עם קיומה של ישראל. כפי שאצלנו יהיו תמיד קיצונים שלעולם לא יסכימו להשלים עם אבדן הריבונות בחברון וכו'.

     אהבתי

 2. מחמולת קוואסמה יצאו 15 רוצחים, שרצחו למעלה מ – 104 בני ישראל בעשרים השנים האחרונות. לכן אני מסכים עם שילוב הצעותהם של הרב גדי בן זמרה לגרש את מחמולת קוואסמה מחוץ לישראל:
  http://www.kipa.co.il/now/57671.html
  ושל העיתונאי מנחם רהט ללהפקיע את רכוש מחמולת קוואסמה כדי לחזק את הישוב היהודי בחברון:
  http://www.news1.co.il/Archive/003-D-93806-00.html
  ברור שרק לצדיקים בודדים מחמולת קוואסמה, שיתנערו לחלוטין מדרך הרשעות של משפחתם, יותר להשאר. בשלב ראשון יתכן שברכוש של חמולת קוואסמה יתישבו בני ישראל מאזור חוטף עזה, שנמאס להם. לדעתי רק שילוב של צעדים אלה: ירתיע, יחזיר אמון בממשלה וימנע התדרדרות, שתוביל להרג רב משני הצדדים.

  אני מסכים שבינתיים ישראל נגררת אחרי הג'יהדיסטים במלחמה העכשוית. לצערי זה חדש, שהנהגת הישוב היהודי לא מבינה כשיש מלחמה וקוראת למלחמה בשמות אחרים: כמו מאורעות, מבצע … .

  למיטב ידיעתי בעית הסודטים נפתרה בסוף בצורה לא מדינית.

  אהבתי

 3. הכרונולוגיה לא מדויקת, צהל פתח במבצע נגד החמאס בגדה בעקבות החטיפה, בעקבות כך התגבר (לא התחיל) ירי הרקטות מעזה ובעקבותיו החל צהל לתקוף מבנים ריקים ברצועה.
  לגבי פיתרון מדיני אני מסכים שזה הפיתרון היחיד ויתכן שזה אפשרי עם אבו מאזן, אני לא חושב שבטווח הקצר זה יפתור את בעיותינו עם עזה).

  אהבתי

 4. הבטחוןשלך בכתבה מופרז ונשען על קביעות שאינני יודע מדוע אתה בטוח בהן
  (שיוכם של רוצחי הנערים אל חמאס בעזה)
  על כגון דא אמרו "פרסיקו מה לך אצל פוליטיקה כלך לך אצל מדעי הדתות"
  ובאמת הקרבה אל האלהים שאפשרה גם את שינוי דרכו של שחטר שלומי אי שם בשנות ה40 לחייו, יסודה במידת הענוה, שאין לה זכר במאמרך בNRG. הפתרון לסכסוך הזה גדול עלינו. צריך לחכות
  וזה בדיוק ההבדל בין גישתך לבין זו למשל של דויד גרוסמן בנאומו בועידת השלום. הוא מדבר על יאוש, על ראש ממשלה שאינו מציג תקוה, אולם סגנונו לא יהיר ומתנשא (כפי שאתה מתייחס לטוקבקיסט שהגיב לדבריך).

  אהבתי

 5. שלום צריך לעשות מול העם הערבי, לא עם מכחיש שואה שנאחז ברסן השלטון ללא גיבוי בחירה דמוקרטי ואשר נשען על כידוני צה"ל.

  כמו כן לעם הערבי יש כידוע מספיק מדינות. אין צורך באחת נוספת דווקא בחבל הארץ הקטנטן הזה אלא אם המטרה היא כמובן כרסום המדינה היהודית.

  אהבתי

 6. כתבת:
  "איננו יכולים, לא מוסרית ולא מעשית, לזרוע הרג המוני בתושבי הרצועה רק מפני שאיתרע מזלם והם נתונים תחת שלטון רודני של טרוריסטים."
  לא איתרע מזלם, הם בחרו בחמאס ורובם רוצים בשלטונו, שמחים בהצלחותיו ומתאבלים על כל חמאסניק שחוסל.

  אהבתי

 7. רק כדי להיות בטוח – אתה מניח שהסדר שלום יסיים את הסכסוך וישראל תחיה הרבה שנים בשקט ושלווה עם שכונתיה, נכון?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s