אוונגליסטים מתגמשים בעניין להט"בים

כתבה ארוכה ב-POLITICO על התזוזה ביחס של נוצרים אוונגליסטים כלפי נישואים חד-מיניים. ראשית, איש כבר לא יורה אש וגופרית על הקהילה ההומוסקסואלית. את מרב המאמץ משקיעים המתנגדים בהגנה על עסקים שונים מתביעות משפטיות בגין סירובם לשרת זוגות חד-מיניים. אבל גם שיעור המתנגדים עצמם קטן: לפני עשור תמכו בנישואים חד-מיניים 10% מהאוונגליסטים, והיום 25%. עוד 25% מתנגדים לעניין, אבל לא לחקיקה שתאפשר אותו. ארגונים שמקדמים את המאבק בחקיקה פרו-להט"בית מדווחים על צמצום התרומות שלהם מהציבור האוונגליסטי, מקור התרומות העיקרי שלהם. Jeremy Thomas, סוציולוג המתמחה באוונגליסטים, טוען שהם יאמצו לחיכם את הקהילה בתוך 20 עד 30 שנה.

השאלה היא כמובן איך מתרצים את זה מבחינה תיאולוגית. אוונגליסטים ידועים ברצונם להיצמד לטקסט ה-Bible כפשוטו, והתנ"ך אפעס לא נלהב מיחסי מין בין זכרים, הברית החדשה כנ"ל. מה אפוא עושים? התומכים בעניין משווים את הפסוקים המגנים הומוסקסואליות לאלו המעודדים עבדות, וטוענים שאלו כמו אלו אולי נכתבו בהשראה אלוהית, אבל לא ממש על ידי הקב"ה, וממילא טובים לזמנם ולא לזמננו. אוונגליסטים רבים מגנים את המהלך הזה ולא מוכנים לקבלו. חלקם מבינים לאן הרוח נושבת ומדברים על התבצרות בקהילות שבהן הומוסקסואליות תהיה עדיין חטא, אל מול הציבור הרחב ששכח מה בכלל הפריע למישהו בעניין הזה עד לפני עשרים שנה.

2 תגובות

 1. "הציבור הרחב ששכח מה בכלל הפריע למישהו בעניין הזה עד לפני עשרים שנה"

  הלוואי וזה היה מדוייק.

  אהבתי

 2. תודה על הפוסט . אז אתה מתאר בדיוק את תהליכי הדרש , או הצמיחה וההתפתחות מן המקור , אל הפרשנות . ואם כך , אז הרי הפוסט בדיוק מתאר את הדבר והיפוכו , משמע – הם לא ממש נצמדים לדברים כפשוטם , מילולית , או שלהלכה ולא למעשה .

  אני הייתי מהמר על כיון אחר ואני לא ממש מצוי בנושא לעומקו . אחד מהווקטורים האופייניים במצב דנן , של קונפליקט רעיוני – הינו – או פרשנות דרש מותאמת , או – המרה של אסטרטגיה בטקטיקה , משמע – לצורך האסטרטגיה האולטימטיבית , אתה מוכן להתפשר טקטית , ובעצם מחזק את החתירה והדביקות באסטרטגיה הכוללת . זה יכול להתאים לחתירה למאפיין המרכזי של החזון האוונגליסטי – זה של אחרית הימים במלחמת גוג ומגוג אפוקליפטית עולמית .

  כשם שחמינאי מבועת אידיאולוגית מרעיון של פצצה גרעינית ( באמת ובתמים למעשה ) אבל לצורך הישרדות הרפובליקה האיסלאמית , שהינה ציווי אלוהי , אזי – מורשה וכשיר הדבר !!

  תודה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s