הכנסייה הפרסבטריאנית מחרימה חברות שמעורבות בפעילות ישראל בשטחים הכבושים

הכנסייה הפרסבטיריאנית החליטה להחרים חברות שמעורבות בפעילות מדינת ישראל בשטחים הכבושים. ההחלטה, שעברה בדוחק (310 מול 303 מחברי המועצה הכללית), תביא למשיכת 21 מיליון דולר מ-HP, מוטורולה וקטרפילר (תגובת קטרפילר: אנחנו מוכרים לממשלת ארה"ב, לא ישירות לישראלים!!!). אבל מעבר לכך, ההשפעה יכולה להיות עידודן של כנסיות פרוטסטנטיות נוספות לעשות כן. ההחלטה לוותה בהדגשה שהמועצה תומכת בזכות קיומה של מדינת ישראל.

בכך מצטרפת הכנסייה הפרסבטריאנית בארה"ב לכנסייה המתודיסטית שלפני שבוע החליטה למשוך כספים מחברת אבטחה שנותנת שירותים לשב"ס הישראלי; 'הכנסייה המאוחדת של ישו' שגם מחרימה חברות ש"מרוויחות מהכיבוש"; הגוף המאגד 250 כנסיות קוויקריות שמחרים בערך את אותן חברות כמו הפרסבטריאנים; והכנסיה המנוניטית שמחרימה "כל גוף שמרוויח משירותים או סחורות שמשמשים לפעולות אלימות כלפי פלסטינים או ישראלים".

לפני כשבועיים העלתי בפייסבוק סטטוס לקראת הישיבה של המועצה הכללית של הפרסבטריאנים, בה כתבתי על כך שהרב ריק ג'ייקובס, נשיא התנועה הרפורמית, הוזמן לדבר לפני המועצה ולנסות לשכנע אותה שלא להחרים את אותן חברות. הוא אכן ניסה, ומסתבר שלא הצליח. מצד שני, באותו כינוס עצמו החליטה הכנסייה הפרסבטריאנית לאשר נישואים חד-מיניים למאמיניה ולאשר לכוהניה לבצעם. מעניין אם יש קשר בין שתי ההחלטות.

פרטים: הארץהאפינגטוןנ"י טיימס.

2 תגובות

  1. תודה על הפוסט . מה שמענין תומר , חזרתי למפה שהעלת בזמנו ( תפוצת דתות בארה"ב ) ולא מצאתי שם זכר לכנסיה זו . אולי בגלל מיעוט המאמינים ( הבנתי מליון וחצי משהו ) . השאלה שלך בסייפא של הפוסט מענינת – היית יכול לחשוב על האפיפיור החדש , וההצהרות שלו האופטימיות משהו לגבי הומואים , או ש – " מגיפת " האישורים החוקתיים במדינות ארה"ב , לגבי נישואים הומוסקסולאיים . תודה

    אהבתי

  2. יותר מענייני מיניות, יש פה השפעה של JVP, שלולא הלחץ שלהם, זה לא היה עובר. כלומר, יש פה ארגון יהודי במובהק (אם כי שולי, בינתיים) שדוחף נוצרים להחרים את ישראל, כמובן לטובתה, לכאורה.

    הרב ריק ג'ייקובס הציע לכנסייה לדבר עם ביבי. זה בטח לא עזר. לביבי מוניטין מאוד לא טוב פה בארה"ב (וזו ממש אנדרסטייטמנט).

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s