קריטריונים למתגיירים: לא שחורים או ערבים

המשרד לשירותי דת התחיל בקמפיין לעידוד גיור, ודף מיוחד עלה לשם כך ברשת ומופץ גם בפייס. אלא שאם תקראו את האותיות הקטנות, מתחת לקו המקווקו, יתברר לכם שלא כולם מוזמנים להפוך לחלק מהעם היהודי. שוהים בלתי חוקיים, מסתננים ומי שהוא "תושב האזור" הם בין אלה שאפשר "לדחות על הסף", כלומר בלי בירור, בלי אפשרות ערעור. ומי אלה? כמובן: מי שהגיע מאפריקה או הפלסטינים שחיים בשליטת ישראל ואינם אזרחיה. כלומר אנחנו נייהד עולים ישנים מברהמ"ל שהגיעו לכאן מסיבות של מצוקה פוליטית או כלכלית, אבל לא נקבל שחורים שהגיעו לכאן מאותה סיבה או ערבים שהיו כאן עוד לפני שאנחנו הגענו.

2014-06-06_080243

5 תגובות

 1. בקישורים שסיפקת רשום שאגף הגיור נותן את שירותיו רק לאזרחים או לתושבי קבע, ומסתמא שהקמפיין המדובר מיועד לאוכלוסיות הללו. לא ברור לי איך אחר כך הם עושים פליק פלאק ומסבירים שגם נתין זר רשאי להתגייר דרכם במקרים מסוימים.

  גם רשימת ה״זכאים״ להדחות על הסף מוזרה וכוללת כמעט כל אדם שהוא לא אזרח ישראלי או בן זוג בתהליך התאזרחות. שוהים חוקיים (למשל עובדים זרים עם אשרה), אפילו אם הם משוודיה, נמצאים בסטטוס ב/1 ולכן ניתן לדחות גם אותם. סייג למה שכתבתי: משום מה הקריטריון לא חל על תיירים או בני משפחה של עובדים זרים (שנמצאים בארץ במעמד ב/2).

  אהבתי

 2. דווקא מובנת לדעתי, ההחלטה שהגיור הממלכתי ניתן לאזרחי המדינה ולא מוענק אוטומטית לאנשים שנכנסו באופן לא חוקי.

  אהבתי

 3. גם הרפורמים, על אף שהם מעמידים פנים שאינם גזענים, אינם מגיירים מסתננים, כך אמר אחד מרבניהם בט.ו. . לפי מה שקראתי, הרבנות מסכימה לגייר זרים באותם מקרים ספציפיים שהשב"כ מסכים להם.

  אהבתי

 4. תקון לנ"ל.
  הרב הרפורמי אמר שבפועל אין או שבפועל אין הרבה גיורים רפורמיים בין המסתננים, ולכן לא צריך לדאוג שמא הרפורמים יעשו אותם ליהודים.

  אהבתי

 5. שאלה מה לגבי תושב האזור שהוא מזרע ישראל או שסיע לעם ישראל? מאוד משונה שהקריטריונים האלה לא נכללים למרות, שהסרוגים טוענים לחשיבותם בהליך הגיור.
  רוב הערבים המוסלמים ממש היגעו לחלק הלא מדברי של ארץ בתקופה יחסית מאוחרת.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s