רוב האמריקאים מאמינים שמוצא האדם מהאל

בתזמון מושלם לפולמוסון לימודי האבולוציה כאן, מכון גאלופ שחרר אתמול סקר בנוגע לאמונות האמריקאים לגבי מוצא האדם. ובכן, 42% מהאמריקאים מאמינים שהאדם נברא as is מתישהו בעשרת אלפים השנה האחרונות. כפי שניתן לראות מהגרף, לעמדה הזאת יש רוב קבוע בציבור האמריקאי משנת 1982, אז החל גאלופ לשאול בנוגע לכך. למעשה, המגזרים היחידים שבהם אין רוב לעמדה שבני האדם קיימים קומפלט מאז ברא אותם האל הטוב לפני כמה אלפי שנים הם בוגרי קולג'ים (שם שיעורם של המאמינים בכך הוא 29%) וצעירים בין 18-29 (28%). ייתכן שכאשר הדור הצעיר של האמריקאים יגדל רוב הציבור בארה"ב אשכרה יקבל את מה שנחשב כיום האמת העובדתית הפשוטה. מכיוון שאצלנו לא ילמדו שהאדם נוצר בתהליך אבולוציוני יש מצב שבעתיד יהיה בישראל רוב לדעה ההפוכה. אולי זו פירושה של "למידה משמעותית".

2014-06-03_055832

3 תגובות

 1. הכותרת שנתת קצת מטעה. רוב האמריקאים חשבו שהאדם נברא בתצורתו הנוכחית (כלומר ללא אבולוציה, ללא מעבר דרך תחנה קופית וכו'). זה בכל זאת שונה מלהגיד ש'מוצא' האדם האל – טענה שלא רק שאפשר לחשוב שהיא נכונה, אפילו אם היא הייתה לא נכונה מאד קשה להפריך אותה.

  אהבתי

 2. האמת היא שקשה לי להיות מוטרד מהחשש שיהיה בעתיד רוב לדעה ההפוכה.
  כבר כיום רוב הישראלים אינם מודעים לכך שה-DNA מקודד באמצעות 4 אותיות ושרצף של שלוש אותיות מהווה קודון.
  לטעמי, זו ידיעה ביולוגית בסיסית יותר וחשובה יותר מאשר הכרת האבולוציה של ההומו ספיאנס. ולכן אי ידיעתה כיום מטרידה הרבה יותר.

  אהבתי

 3. העובדה העצובה היא שכמעט 30% מבוגרי קולג'ים מאמינים בכך. מה בדיוק הם לומדים (אם בכלל) בקולג'?! למרות העצב, לצערי, זה לא ממש מפתיע אותי. כמה שנים באמריקה (שמחוץ לניו יורק) מלמדות אותי, שאחוזים גבוהים (לא עשיתי סטטיסטיקה, אלא רק התרשמות אישית) מן האמריקאים הם בורים ועמי ארצות. הם אינם יודעים דבר על מה שאינו "אמריקאי" וגם ממה שקשור בהיסטוריה ובתרבות שלהם עצמם, הם מכירים רק קלישאות נבובות. יש לי הרבה ביקורת על "שטיפת המוח" הציונית והיהודית בישראל, אבל אפילו בקהילות המאוד ציוניות ומאוד יהודיות בהם חייתי במשך השנים (בישראל), תמיד הייתה הבנה יסודית שיש גם עמדות אחרות שצריך להתמודד איתן (גם אם לא מסכימים להן). באמריקה, לעומת זאת, עדיין חושבים רבים מאוד שזו הדמוקרטיה הגדולה בעולם, שביטוח בריאות הוא קומוניזם ושמי שמדבר אנגלית במבטא זר הוא או בעל צרכים מיוחדים (בלה"ק של הפ"ק), או רשע שמנסה להשמיד את העולם. לאור זאת, האמונה שבני אדם נבראו לפני 10,000 שנה בידי אלוהים היא באמת הדאגה האחרונה…

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s