מנהלת הזהות היהודית רוצה אותך(?)

'מנהלת הזהות היהודית' פותחת בפרוייקט שבמסגרתו יעסיקו חברים דומיננטים בקהילות, וישלמו להם על מנת שיעודדו פעילות "יהודית". לדברי בכיר במשרד הדתות, "בכל קהילה ייעשה תהליך לאיתור הדמות שמסוגלת לחולל תהליך של התחדשות המרקם הקהילתי. לפיכך בולט הצורך במינויו של אדם מתוך הקהילה, שיחולל את התהליך מבפנים באופן שיתקבל על דעת חברי הקהילה, ולא ייתפס כדבר שבא מבחוץ."

אז נניח שאנחנו לא מבינים מה יכולה להיות הבעיה בכך שהמשרד לשירותי דת יגייס אזרחים למטרות חינוך (או תרבות, או אינדוקטרינציה). או שזה כן קצת צורם לנו, אבל אנחנו (כמוני למשל) בעד תרבות יהודית וקהילתיות, אז אנחנו אומרים לעצמנו, יאללה, שיהיה. גם במקרים כאלה נגלה שיש בעיה, מפני שיש חשש שה"יהדות" שהמשרד לשירותי דת מבקש לעודד היא יהדות מזרם מסויים, וממנו בלבד.

הנה למשל הקריטריונים למשרה: "ניסיון של לפחות שנה אחת בעבודה חינוכית עם ציבור שאינו דתי", "הזדהות עם ערכי המורשת היהודית לדורותיה" ו"אישיות המייצגת בחייה באופן מעשי את ערכי היהדות".

נדמה לי שאני מתאים בול. האם יש סיכוי שהמשרד לשירותי דת ישכור אותי? ומה עם רב רפורמי או קונסרבטיבי? או רבה? ומה עם פמיניסטית דתיה שעולה לתורה? ומה עם קס אתיופי? ומה עם שומר מצוות שחי עם בן זוג? האם הם מייצגים לדעת משרד הדתות את ערכי היהדות? יהיה מעניין לעקוב ולראות האם יהיו כאלה בין המועסקים, או שמא כל אותן דמויות קהילתיות תהיינה מעוצבות על פי אותו שטאנץ והעסק כולו יתפקד כעוד מיזם לפרנסת אנ"ש.

תגובה אחת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s