קהילת לב טהור על סף רתיחה

אני מפנה את תשומת לבכם לכתבה של אמילי עמרוסי על קהילת 'לב טהור' בעיקר בגלל שכל הסיפור שם מתקרב לנקודת רתיחה. בית המשפט בקנדה גזר על כמה מחברי הקהילה למסור את ילדיהם למשפחות אמנה, זאת לאחר שהגיע למסקנה שהילדים סובלים מאלימות פיזית ופסיכולוגית. להורים יש 30 יום לערער על ההחלטה. קולות מתוך רשויות הרווחה הקנדיות מביעים חשש שהקבוצה תפנה מתוך יאוש להתאבדות קולקטיבית (לראשונה מאז מצדה?).

למרות שאני לא בקיא בפרטים, אני לא רואה סיבה לפקפק בממצאיהם של רשויות הרווחה בקנדה, וכנראה שיש בקבוצה, כפי שכתוב בכתבה, נישואי קטינים, ענישה אלימה, נידוי, חובה ליטול כדורים פסיכיאטריים למי ששואל שאלות, הפרדת ילדים מהוריהם ועוד דברים לא נעימים. אבל אני רוצה לשתף אתכם בפניה שקיבלתי מאחד מחברי הקבוצה, שרצה להיעזר בי כדי שיתאפשר לו להתאחד עם ילדיו, שמסיבה שאני לא יכול לפרט מדינה מסויימת לא איפשרה להם להצטרף לקהילה.

האדם הזה עשה עלי רושם טוב. הוא כתב ברהיטות, בצורה אינטליגנטית, בשיקול דעת, ובלב טיעוניו היתה קביעה אחת פשוטה: זהו רצוננו. אנחנו אנשים בוגרים, אחראיים למעשינו, ואנחנו רוצים לחיות בקהילה ההיא ושם לגדל את ילדינו. לדעתנו זה גם בדיוק מה שהקב"ה רוצה מאיתנו.

עכשיו, ודאי שחופש הדת והמצפון לא מאפשר כל דבר (למשל להתעלל באלימות בילדינו), אבל אני רוצה להצביע כאן על הבעייתיות הגדולה שיש בהתערבות של המדינה בענייניהם הפרטיים והאמוניים של אזרחיה. יש כאן חדירה שאין קשה ממנה ללב זהותו ולרצונו העמוק ביותר של הפרט, וכפייה אלימה של רצונה של המדינה. אם רצונו של אדם כבודו, כאן מפשיטים אותו מכבודו. אם זכותנו לחופש דת ומצפון היא זכות יסוד, כאן מפרים אותה.

שוב: אני לא טוען שאין גבול לחופש הדת והמצפון. יש גבול. בשביל שנוכל לחיות יחד בקהילה, במדינה, חייב להיות גבול. אני טוען שצריכים להיות ערים לבעייתיות העצומה שבכפייה בנושאים האלה. אותו אדם שתקשרתי איתו הוא אדם שבור, מפני ששללו ממנו את היכולת לחיות כרצונו העמוק ביותר. ועוד זכרו: אנחנו לא מעוניינים בחברה שבה כולם אותו דבר. קבוצות שמותחות את הגבול ומציגות דרכי חיים אחרות הם נכס לחברה, לא נטל.


(ולבד מזה, דבר מטריד ביותר: שימושן של קבוצות שכאלה בכדורים פסיכיאטרים *בכפייה* על מנת לדכא בעיות שונות שמתגלות אצל חבריהן, ובעצם להחזיר אותם לתלם. ע"ע חסידות גור.)

11 תגובות

 1. "עכשיו, ודאי שחופש הדת והמצפון לא מאפשר כל דבר (למשל להתעלל באלימות בילדינו), אבל אני רוצה להצביע כאן על הבעייתיות הגדולה שיש בהתערבות של המדינה בענייניהם הפרטיים והאמוניים של אזרחיה. יש כאן חדירה שאין קשה ממנה ללב זהותו ולרצונו העמוק ביותר של הפרט, וכפייה אלימה של רצונה של המדינה. אם רצונו של אדם כבודו, כאן מפשיטים אותו מכבודו. אם זכותנו לחופש דת ומצפון היא זכות יסוד, כאן מפרים אותה."

  והילדים אינם אזרחיה? מישהו שואל ובודק מהם העניינים האמוניים שלהם?
  מישהו בודק מהו רצונם העמוק ביותר?
  הרי הבעיה היא שבשם האופטרופסות הרצון העמוק והאמונה הוא בראש ובראשונה של ההורים, אם לא באופן בלעדי. מה לגבי כפייה אלימה (לאו דווקא פיזית) של רצונם של ההורים על ילדיהם?
  רצון שלא בהכרח מתחשב באמונה שלהם, ברצונם העמוק, בחופש הדת שלהם, בזכויות שלהם לחינוך בסיסי (ליבה) שיוכל לקדם אותם בהמשך חייהם, בזכותם לקבל בחירות המתאימות לגילם, ללמוד נושאים המעניינים אותם, לא להאמין בהכרח באותם דברים שהוריהם מאמינים בהם…

  לסיכום, אותם רצון וזכויות שציינת מקובלים ומכובדים כשמדובר בבגירים. כל מה שמוסכם על שני בגירים (ואינו עובר על החוק), מופרע ומופרך ככל שיהיה, מקובל עליי. אבל ברגע שיש ילדים מעורבים בעניין, זה לא אותו הדבר, מאחר שרצונם נכפף לזכויות של בגירים אחרים (שלא בהכרח מתחשבים בו) וזכויותיהם נרמסות על ידיהם, ולכן המדינה מתערבת.

  אהבתי

 2. אין ספק, והרי לכן אני מצדיק את ההתערבות. כמו גם כאשר כופים על מבוגרים תרופות פסיכיאטריות – גם זה עובר את הגבול. רק שימי לב שבקשר לזכותם של ילדים להתחשבות "באמונה שלהם, ברצונם העמוק, בחופש הדת שלהם, בזכויות שלהם לחינוך בסיסי (ליבה) שיוכל לקדם אותם בהמשך חייהם, בזכותם לקבל בחירות המתאימות לגילם, ללמוד נושאים המעניינים אותם, לא להאמין בהכרח באותם דברים שהוריהם מאמינים בהם" – קשה לומר שיש זוג הורים כלשהו שמתחשב בכל אלה. פשוט מכיוון שלילדים קטנים אין "רצון עמוק" ועל חינוך שיקדם אותם בהמשך אפשר תמיד להתווכח, וממילא הוא נגזר מהמטרות שאנחנו רואים לנכון להמשך החיים.

  אהבתי

 3. בהתחשב בכך שמדינת קוויבק היא מדינה חילונית, והיא בטרנד של כפיה חילונית על תושביה, מחינוך ועד לבוש, לא ניתן לוודא שממצאי רשויות הרווחה אינם מוטים ו/או מוגזמים. אפנה אותכם לאתר http://miriamhelbrans.com/
  גם מצפיה בתקשורת המקומית הקנדית ניתן להתרשם שיש שני צדדים למטבע וחופש הפרט וחופש החינוך נרמס במדינות ניאורות יותר מן השורה הנצרכת לטובת הילדים גרידה.

  אהבתי

   1. סערת לב טהור: עדויות חדשות ומסמכים שנחשפו הבוקר (ראשון) בכלי תקשורת בקנדה, מגלים "עולם אפל" במרתפי הכת הסגורה.

    על פי הדיווח בעיתון טורונטו סטאר, ממסמכי המשטרה שהוצגו לאחרונה בפני בית המשפט עולה תמונה עגומה של התעללות, כליאה במרתפים חשוכים, מכות עם מוטות ברזל חגורות ושוטים.

    במסמכים שהנם תוצאה של חקירה סמויה שהתנהלה כנגד הכת במשך שנתיים, מצונזרים שמותיהם של כל 14 הילדים שהוצאו על פי החלטת בית המשפט מחזקת משפחותיהם, מה שהיווה בסופו של דבר סיבה לבריחה של בני הקהילה באישון ליל למחוז אונטריו שבקנדה.

    ע"פ הלכה אסור לרחם על אכזרים, והם גם לא מקיימים התורה כראוי כגון בכת לב לא טהור לא לומדים גמ' משום שהקיבוצניק שהוא אבי אבות הטומאה האדם הארור הזה, אדון ארז הלברנז, אומר שללמוד גמ' לא לדורינו, אפיקורסות בפועל.

    דינם נחתם בגלל עבירות מדאורייתא: כל המצולם או הנכתב על כת עבודה זרה זו- מחייב נידוי ושמתא מידיים, ניתוק מהם בכל אשר להם- צו השעה מדין תורה. מה לעם ישראל ולכנופיה העלובה הזו? רק שלא יעלה על דעתם להגיע למדינת ישראל. צאו טמאים יאמרו להם.

    לזכור, שהרבה מנהיגי כתות כמותם אוהבים לאבחן אנשים כחולי נפש בגלל שאלו מנסים לחלוק על חוקי הכת. בכל הכתות קיימת התעללות נפשית ברמה של “אתה אפס ויש בך את כל הרוע בעולם.” אבל במקרה הזה מדובר גם בהתעללות פיזית בצורה זוועתית וקיצונית ובילדים במין!!!, שזה אפילו עוד יותר נורא מכל קבוצה קיצונית אחרת.

    הקיבוצניק הזה ארז ובנו נחמן גילגולים של شركاؤنا

    אהבתי

 4. שיבואו לישראל, כאן הפוליטיקה החרדית תשמור עליהם מכל התערבות כך שיוכלו להמשיך להתעלל בילדיהם כאוות נפשם

  אהבתי

 5. Rumors are that the entire cult (Lev Tahor) group are planning to flee Canada in the next few days/weeks, and establish this horrible disgusting abusive cult in a different country, maybe even in a third world country. (They do have the funds put away for travel expenses in cash)

  BTW the fact that they tried running away with the 14 children who were due in court today, shows that this cult is guilty for child abuse, if not why are they on the run?

  This cult leader who is a convicted criminal: Shlomo Erez Hellbrans did Two Years in jail for kidnapping a minor Shy Fema. SAME TIME Hellbranz sick son: Nachman Helbrans, a member of the head of the gangsters and child abusers in this cult, confirmed today that, the two families and 13 kids are no longer at the Chatham-area, so the authorities can't take the kids away, he also lied and said that he did not know where specifically they'd gone to.

  Nachman is a pathetic lire, Nachman Helbranz can't be trusted for anything, and if he says something assume that it's the opposite.

  "The children are on a trip, on a vacation," The evil cruel vicious Nachman said, adding the families wanted to be out of the country, awaiting the outcome of the court battle, because they can't be taken away, and it's almost cretin that the court will have the 14 children removed forever!

  It's really is: "A CULT". Cult leader: Solomo Arez Helbrans is accused of hitting children with tire irons, forcing loving couples to divorce, forcing little girls into marriage with old men, forcing children to wear small shoes, forcing people to get nude so he can give them 39 lashes, placing people in solitary confinement, denying people of food, issuing monetary fines, placing little children with strange families against the wishes of parents for periods of two years or more from the age of six months, and forcing people to take psychiatric pills without being diagnosed by doctors, + lots of sexual abuse.

  Lev Tahor cult’s spokesman is: Yoil Weingarten the son of the famous “convicted pedophile” Mr.Israel Weingarten, a man who raped his own daughter repeatedly over many years!!!

  The REAL tragic part of this big mess is: that some family's that are trapped there, are desperate to get out of this cult for years but they can't do it, because they are consistently threatened by the cult leaders. (Gangsters)

  אהבתי

 6. האיש העדין והרהוט שדיברת איתו הוא אחי היקר, אם היית מכיר את הסיפור כולו היית מתבייש במה שרשמת עליו ועל חופש הבחירה שלו, בכתות אין שום בחירה ושום חופש, אכן אמא שלי גידלה ילד חכם השקיעה בו את כל מה שיכלה , היום בציווי הרב הוא קורה לה רשעית וגויה . תבדוק לפני שאתה רושם מבין או תומך בחופש של התעללות בילדים

  אהבתי

 7. "בכת לב טהור, אחד הלילות ראיתי איך נותנים מלקות לילד בן שבע. הורידו לו את הבגדים, השאירו אותו בתחתונים בלבד, השכיבו אותו וקשרו לו את הידיים והרגליים. 39 מלקות רצח נתנו לו בלי שום רחמנות, והילד צורח בוכה כמאת שהוא מת. ראיתי את זה בעיניים שלי. ארז ואשתו נכחו שם בשעת ההלקאה" בשמחה גדולה!

  יש לציין כי מדובר במכה קשה עבור חברי הכת המסריחים המנוולים, הקיצונים "לב [לא] טהור" אשר גורשה ב"ה כבר ממספר מדינות ואזורים בעולם. רק לפני כמה ימים דווח כי רוב חברי הכת עזבו את מקום מגוריהם בקנדה ועברו לגוואטמאלה בכדי להמנע מהאשמות ודיונים משפטיים של ניצול מיני.

  אנשי רשויות הרווחה במונטריאול העידו על כך שהילדים הוכו פיזית, חיו בהיגיינה נמוכה, הוכרחו לקחת כדורים שונים ללא מרשם, חתונה בגיל צעיר והפרה של החוק המקומי המכריח ילדים ללמוד את חומרי הלימוד המקומיים, דבר שלא יישמו.

  אלה יהודים? סתם כת מטורללת שמביישת את כל מה שיהודי, רשעים!!! בכלל לא מדובר בחרדים! יהודים? אלה יהודים? הצחקתם אותי, סתם כת מטורללת שמביישת את כל מה שיהודי, הם האנטישמים הכי גדולים. לא פלא שהם לא מחפשים מפלט בישראל.

  מדובר בכת סרוחה לב [לא] טהור שמשתמשת בדת בקטע ציני לעבירות מין נוראיות. הכת הזאת חיבת להתפרק, לפחות תקראו להם בשם האמיתי שלהם, הם כת קיצוניות פנאטית מגעילה. הם לא יהודים הם חולים. אמורים להיות בכלא לכל ימיהם על מה שהם מעוללים.

  מדובר בכת קיצונית שמתעללת בילדים, כת מטורפת שמתעללת בילדים ובנשים, הם ברחו מהחוק בקנדה מכיון שעמדו להוציא את כל הילדים למשפחות אומנות, הבריחו את הילדים האומללים לגאוטמלה וככה ברחו מהחוק בקנדה, שלמה [ארז] הלברנץ המממז הזה הגורו שלהם – ראש הכת "דאעא"ש" צריך לשבת בכלא כל החיים, הוא כבר ישב בעבר על חטיפת ילד.

  זה לא אפ' דומה לחרדים זה כת שעוברים שם על הדברים הכי חמורים ביהדות האדמור-ארז-אלברנז זה אדם-בהמה-סרוחה כרזמתי זול בלבוש חרדי שמכה ומתעולל בילדים ונשים ועוד דברים גרועים שאני לא רוצה לכתוב ושכל אחד יבין לבד! (מוצץ את דמם ועוד…)אין שמה גיטין על פי ההלכה "אלא האדמור" מחליט היום את פה, ומחר את שם, קהילה של מפגרים!!!! סליחה כת לא חרדים!!!! הם ברחו מקנדה כי בית משפט החליט להוציא הרבה מהילדים מהמשפחות שלהם וברוך השם שהם עזבו קנדה, לאשפז ארז הלברנז מיד, הוא רשע מרושע, פושע כופר בשם ובתורתו רוצח בהמה שפלה.

  המסכנים שהגיעו לכת 'לב [לא] טהור' של שלמה ארז הלברנץ י"ימוש וזכרו, לאורך עשרים השנים האחרונות, חשבו שהם עומדים לחוות קדושה שאין דוגמתה. בפועל המתינו להם מלקות אכזריות, ניתוק מההורים, נישואין בכפייה, גירושין בכפייה, שטיפת מוח, הדחה לעדות שקר ואיומים ברצח. גם באגפים הקיצוניים של הציבור החרדי כבר מבינים, גם אם באיחור, שאת הטירוף הזה צריך לעצור תיכף ומיד.

  "באחד הלילות ראיתי איך נותנים מלקות לילד בן שבע. הורידו לו את הבגדים, השאירו אותו בתחתונים בלבד, השכיבו אותו וקשרו לו את הידיים והרגליים. 39 מלקות רצח נתנו לו בלי שום רחמנות, והילד צורח בוכה כמעט שהוא מת. ראיתי את זה בעיניים שלי. ארז ואשתו נכחו שם בשעת ההלקאה" בשמחה גדולה!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s