תפילה מגוונת בצה"ל

בשמחת תורה נהוג לעלות גם בני 6 לעלות לתורה (לברך מול הקהילה על קריאת התורה), כי זה החג בו בני ישראל שמחים על מתן תורה וכו'. ודוק: *בני* ישראל, לא בנות ישראל. לכן אין בעיה שפעוטים יעלו לתורה, אבל חלילה שנשים בוגרות, שאשכרה מבינות מה הן עושות, תברכנה. כשילד בן 8 עולה לתורה, זה לכבוד הציבור. כשאישה עולה לתורה, זה פוגע בכבוד הציבור.

והנה, שומו שמיים, אישה, חיילת, עלתה לתורה בשמחת תורה בבסיס צה"ל!!! צה"ל בתגובה: "לאחר האירוע התקיים בירור בנושא וכן חודדו הנהלים בבסיס לאירועים בעתיד" (כן, זאת באמת תגובת דובר צה"ל).

אני מקווה שבחידוד הנהלים נקבע שבתי הכנסת הצבאיים אמורים לשרת הן חיילים והן חיילות, וממילא את כל הזרמים של היהדות, כולל תתי הזרמים של האורתודוקסיה, שב"ה הולכים ומתרבים בזמן הזה. צה"ל אינו צבא ששייך לזרם יהודי אחד. למעשה – היכונו לשוק חייכם – הוא אפילו לא שייך ליהדות, אלא למדינת ישראל, על כל אזרחיה.

נכון, דרושה סובלנות, כי אנחנו רוצים שגם חיילים אורתודוקסים חרד"לים יהיו יכולים להתפלל כדרכם (ופעמים רבות הם בסופו של דבר עיקר המתפללים). לכן מדי פעם גם הצד הליברלי יותר בהחלט יאלץ לעצור את עצמו ולהתפלל שלא דרכו. אבל הסובלנות חייבת להיות מצד כולם, והשמרנים חייבים להבין שהם לא בבית, ולא יהיו להם בדיוק את התנאים שהם חולמים עליהם. ובעיקר, הרב הראשי של צה"ל חייב לייצג את האינטרסים של כל הזרמים, ולא לשמש בפועל כאפיפיור האורתודוקסי לצה"ל.

2 תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s