סקר המקדש השנתי

במה שכנראה הופך למסורת, תנועות שוחרי המקדש ערכו סקר על עמדות הציבור ביחס להר הבית. על פי הסקר 30% מהיהודים בארץ בעד "הקמת בית המקדש", 45% נגד. כפי שאמרתי לכתב, ניר חסון, זו תוצאה לא ממש מרשימה, מפני שלהיות באופן כללי "בעד" בית מקדש לא אומר הרבה. כמו לומר שאתה "מאמין באלוהים" – מה זה אומר? אתה עושה משהו בקשר לזה? זה משפיע איכשהו על החיים שלך? בקיצור, זו הצהרה ריקה.

ואכן, בסקר דומה מהשנה שעברה, כאשר שאלו את היהודים בארץ "האם צריך להתחיל *עכשיו* בבניית בית המקדש?", ענו 61% מכלל הציבור בשלילה, כולל 91% מהחילונים ו-57% מהציונים-דתיים. למה? כי כאן יש התחלה של פעולה ממשית, של מחוייבות למשהו שאינו הצהרתי בלבד. (ראו על הסקר הקודם כאן)

יש לשים לב שבסקר הנוכחי רק 20% מהחרדים בעד הבנייה (מתישהו!) של בית המקדש, ו-62%(!) מהם נגד. לעומת 31% מהחילונים ו-45% נגד. כלומר החרדים עוד פחות רוצים זאת מהחילונים, וזו שוב עדות לאמורפיות של הרצון הזה: למי שהדת היא לא חלק מהותי מחייהם אין בעיה לזרוק הצהרות על רצונם במקדש.

מה שכן, עלתה התמיכה היהודית באפשרות להתפלל על הר הבית: 59% לעומת 52% בסקר הקודם. כפי שאמרתי לחסון, אין ספק שתנועות המקדש מצליחות להכניס את הנושא לסדר היום.

8 תגובות

 1. מפתיע מאד שיש חרדי אחד שתומך בכך שבית המקדש ייבנה לפני שיגיע המשיח. חשבתי שכל מה שמגדיר אותם כ'חרדים' הוא בדיוק הסירוב שלהם להקים מדינה עד שיגיע המשיח, כי אחרת, מה מנע מהם להקים מדינה כבר לפני אלף שנה?

  אהבתי

  1. עדו
   למה אתה חושב שלפני 1000 שנה היו רב חרדי בעם?
   תומר
   האם אין פעולות מקדימות שצריך לעשות לפני התחלת בניין המקדש כדי שהבניה תושלם בהצלחה? לדעתי הפעולות הממשיות העכשויות, שיאפשרו בטוח הרחוק את בניין המקדש הן אחרות.

   אהבתי

   1. בוודאי שיש פעולות שצריך לעשות אם רוצים שבית המקדש יוכתר בהצלחה . כמו מציאת מאגר הדינמיט שאני אאסוף במקרה שיתחילו עם הטירוף הזה. למעשה נראה לי שיהיה צריך להשמיד אותי ואת שכמותי במלחמת אזרחים והפעם זה יקרה לפני הקמת המקדש ולא אחרי

    אהבתי

    1. אחת הפעולות הכי חשובות, כדי שבעתיד אולי יהיה בית מקדש, זו ביטול הנטיות המטורפות לדחיקת הקץ.

     אהבתי

     1. הקמת בית מקדש וטירוף אחד הם. המצב הקיים היום הוא השפיות במיטבה (מהצד היהודי, אני משאיר למוסלמים להשתגע שם למעלה על ההר)

      אהבתי

      1. נכון שדחיקת הקץ זה טירוף, אבל גם חוסר מעש בלמטה זה גם לא מעשה חכם לדוגמה אותם חרדים שדגלו בחוסר מעש.

       אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s