קמעות וברכות בדרך לקלפי

שלשום בערב קיבלתי משליח שדפק על דלתי שקית הפתעות מש"ס. בתוכה היו שני סטיקרים + כרטיסיית תפילת הדרך + מנשר מהרב עובדיה שפוסק שכל מי שיראת ה' בלבו חייב להצביע ש"ס + הקמע שלהלן מוצג לפנים ואחור, אשר על גביו, ואת זה לא רואים היטב, מבטיח הרב עובדיה (בשם הזוהר הקדוש) כי כל האומר את הטקסט הנ"ל בוקר וערב בכוונה "לא ישלטו בו חלאים ומגפה ויהא מצליח במעשיו בבריאות ופרנסה טובה". אז סרקתי בשבילכם כדי שגם אתם תזכו:

2013-01-15_190458

בקשר למנשר, השורות הרלוונטיות הן אלה:

לפיכך בשעה גורלית זו, כל מי שיראת ה' נוגעת לליבו, *חייב* להחלץ חושים לקראת המערכה העומדת לפנינו, ומצוה גדולה עליו לתמוך ולעזור, ולהשפיע על חבריו ומכריו להצביע לתנועת ש"ס המעטירה. ובוודאי שכל מי שעוזר ומסייע לתנועתנו הקדושה נעשה שותף מלא לכל אותם מצות רבות הנעשות תדיר על ידי נציגי תנועת ש"ס.

ומסתבר שגם יהדות התורה לא נמנעת מלהבטיח הבטחות בשם הקב"ה:

לכידה9

כאן מירב הקדושה נמצאת בציטוט הבא:

הפועלים והמצביעים למען רשימת יהדות התורה […] יתברכו בבני חיי ומזוני ובכל הברכות ממקור הברכות.

לפרטים ראו כאן. ונותר רק לקוות שהברכה תקפה גם למקרה שהמצביע כבר אינו בין החיים, אינדונגלציות סטייל.

ולסיום, לשון החוק: סעיף 122 בחוק הבחירות לכנסת קובע כי

ואלה דינם מאסר חמש שנים או קנס 20,000 לירות […] המשדל אדם להצביע או להימנע מלהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסויימת, בדרך של השבעה, קללה, נידוי, חרם, נדר, התרת נדר, הבטחה להעניק ברכה, או מתן קמיע; לענין זה, "קמיע" – לרבות כל חפץ שבעיני חלק מהציבור יש ביכולתו להיטיב או להרע עמו.

3 תגובות

 1. ההגדרה החוקית לקמיע במקרה זה היא ללא ספק הגדרה רחבה ביותר, שכוללת בתוכה גם פריטים כמו קונדום, כדור אקמול, פוסטר של ג'סטין ביבר, סכין גילוח או חתול.

  אהבתי

 2. הערה:
  המודעה של "יהדות התורה" אינה חורגת מלשון החוק.
  אין בה הבטחה להעניק ברכה תמורת הצבעה. כלומר, אין כאן משא ומתן: אם תתחייב להצביע נברך אותך, אלא רק תפילה כללית שהמסייעים יבורכו. דבר זה אינו מנוגד לחוק. זה מותר (וצריך להיות מותר) במסגרת חופש הביטוי.
  האם תפילות כאלה נכונות מבחינה דתית? האם תפילות הממוקדות במפלגה מסוימת הן תפילה מעולה וראויה? האם מישהו בכלל יכול להיות בטוח שהמפלגה שהוא תומך בה היא המפלגה היא האידאלית? האם לא נכון יותר להתפלל בכלליות על כל מי שמעמיד את טובת הכלל לנגד עיניו בבואו לבחור, גם הוא מצביע למפלגה אחרת? זה כבר דיון בפני עצמו.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s