קבלה בשירות המדע

2012-10-12_063502

גיליון 'עולם קטן' האחרון לומד מהאוונגליסטים הבריאתנים ומפרסם את הוכחתו המדעית-קבלית לשילובם ההרמוני של מיתוסי התורה וממצאי המדע. עד כאן הכל פשוט והכי הגיוני. בהתחלה חשבתי לעצמי להגיב בהומור וקצת ללעוג לפרוייקט האפולוגטי הזה, אבל האמת היא שאני דווקא בעדו. כאילו, אם הפלפולים הקבליים האלה הם מה שנחוץ לשומרי מצוות מסויימים על מנת לקבל את ממצאי המדע המודרני – יאללה, לבריאות. ולכן רק אבקש: האם אפשר למצוא בתורת הסוד היהודית ראיות לכך שהיא חזתה כבר לפני מאות שנים לא רק את התפתחויות המדע המודרני, אלא את התפתחויות המוסר המודרני? אני יודע שזה יותר קשה, אבל אם באמת הצלחנו להגיע לתובנה מרשימה כגון "קבלה ספונטנית וטבעית של שש יחידות זמן בסקאלה הלוגריתמית […] בדומה לששת ימי הבריאה"(!), לא נוכל לארגן גם איזו חכמה קבלית עתיקה על כך שגויים לא שווים פחות מיהודים, נשים לא שוות פחות מגברים והומוסקסואליות זה בסדר גמור? בחיי, תעשו מאמץ. זה מה זה יכול לעזור.

3 תגובות

 1. ודאי שאפש לארגן את זה. נדמה לי שתורת הרי"ל אשלג, כמו גם מקובלים אחרים, אינם מבחינים בין גבר לאשה לבין גוי ואומרים ברור שמה שהם מציעים טוב לכולם בשווה. כמו גם הרב ברלנד בדרשה מפורסמת בקיץ שאמר את זה.

  אהבתי

  1. "אינם מבחינים בין גבר לאשה " ברמה של מוכנים לדבר עם אישה פנים אל פנים ולהקשיב לאישה כמו שמקשיבים לגבר?

   אהבתי

   1. אתה מדבר מנקודה של יחס אישי, זה איני יודע, זה תלוי בעיקר במידותיו של האישיות, ולא קשור לתורתם. אני מדבר בעיקר מהתורה שלהם, הפפרוגרמה שהם מציעים, שברמה עקרונית אינה מבחינה בין גבר לאשה או בין יהודי לגוי ומציעה לכולם את אותו דבר [במקרה של הרב אשלג: ללמוד להיות משפיע וכו']

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s