הרב יעקב יוסף חושב שנשים חילוניות מועדות לשכב עם גברים רבים

הרב עובדיה  יעקב יוסף פוסק שיש להשתמש בעדים שאינם כשרים בחתונות של חילונים, מכיוון שחזקה על נשים חילוניות לשכב עם מי שאינם בני-זוגן ולהוליד ממזרים. כדי להימנע ממזרים כדאי שמראש בני הזוג לא יהיו נשואים. יש מבין? צריך לא לחתן חילונים, אלא לעשות כאילו, כדי שהם לא באמת יהיו נשואים, כדי שכשהם ישכבו עם כל העולם זה לא יצור ממזרים.

מה אין כאן רבותי המושבעים? דעה קדומה, זלזול, דיבה, יוהרה, הונאה, צביעות, התנשאות, רמייה, שחצנות, כחש, שקר, כזב, הטעיה, חמדנות, סילוף, זיוף, אונאה, גרגרנות, גאותנות, גסות רוח, זחיחות, קבלת כסף במרמה, ועוד היד נטויה, ועוד ספרי ההלכה פתוחים, פתוחים לרווחה.

ושימו לב לעוד משהו מרנין: הרב עובדיה יעקב יוסף מעדיף לשמור על המונופול של הרבנות, כלומר שלא יהיו נישואים אזרחיים בישראל, אבל שגם הרבנות עצמה לא תחתן חילונים! כלומר גם תתחתנו רק דרכנו – וגם לא באמת נחתן אתכם!

ועוד משהו: הרי מה שמדהים כאן הוא איך שההלכה השתלטה על המציאות. עד כדי כך לא רוצים ממזרים (קטגוריה הלכתית בלבד כמובן) שמוכנים לשפוט את כל הנשים החילוניות כאילו הן תבגודנה בני-זוגן, ולכן למעשה לא לחתן אותן ואותם כלל! כלומר כדי לא להסתבך הלכתית מוכנים (לא רק להלעיז על רוב העם היהודי אלא גם) לא לקיים טקס הלכתי. כדי להמנע מסיבוך הלכתי מוותרים על לא רק על ההלכה, אלא על מוסד חברתי מרכזי. לא רק שמרמים אנשים, אלא נותנים להם לחיות כבני זוג ללא נישואין. אם אי פעם היתה דוגמא ברורה לחוסר הקשר של ההלכה עם החיים הרי היא זו. אם אי פעם היתה דוגמא ברורה לזלזול של הרבנות האורתודוקסית בציבור החילוני הרי היא זו.

את שארית הכבוד שהיה לי לרב עובדיה, והיה לי, איבדתי היום.

אסור, פשוט ממש ממש אסור, להתחתן ברבנות.

עדכון 5:35: לבושתי הרבה טעיתי ובלבלתי בין הרב עובדיה לבין בנו. אני מתנצל על הבלבול הנוראי הזה. זה כמובן משנה את התמונה בצורה דרמטית, וכמובן מחקתי את מה שכבר לא ממש רלוונטי. אתכם הסליחה.

15 תגובות

 1. תומר, זה לא הרב עובדיה זה בנו הבכור הרב יעקב יוסף – הפאנט והקיצוני שבמשפחה.
  אמנם מנו, אבל לחלוטין שונה ממנו בדרכו הציבורית ונדמה לי שגם הלכתית. בעבר הם היו בנתק חריף.
  שמעון

  אהבתי

 2. רבותי, אתם צודקים!!! לעזאזל, אפילו בתמונות הם דומים. וואו, אני ממש מתנצל. טוב, זה כמובן משנה את התמונה. ברשותכם, אגרוס את הרשימה הזאת, אבל לא לפני שאבהיר שטעיתי לכל מי שיכנס.

  אהבתי

 3. אגב, שמעתי על זה בעבר. אם זכור נכון, רבנים ממולחים (הייתי אומר "ממזרים" אבל זה יכול לקחת את זה למקום שונה לגמרי) שנוהגים להטיל פגם קטן ובלתי-מורגש בכתובה כדי שבמקרה של עגינות יוכל בית דין לגלות את הפגם ולבטל את הנישואין רטרואקטיבית. סה"כ יש משהו די מבריק ברעיון הזה של "הכתובה של שרדינגר". אפשר לראות את זה בתור דרך לעקוף את ההלכה או לנצל את החוקים שלה כדי להגמיש אותה לעומת מציאות שהיא הופכת לבלתי-נסבלת.

  אהבתי

 4. לא ברור לי מדוע מחקת את הפסקה הראשונה ואת המשפט האחרון בפסקה הלפני-אחרונה. דומני שהם רלבנטיים באותה המידה, לא?

  אהבתי

  1. אחרי שקראתי את שאלת הסקר גיליתי שהוא באמת מלעיז. כמו גם הכותרת המטעה-כדי-להשיג-רייטינג של YNET .

   אהבתי

 5. הרב יעקב יוסף לא חושב שדווקא נשים חילוניות מועדות לשכב עם מי שאינו בן זוגן אלא חילונים בכלל עלולים לעשות זאת, הבעיה ההלכתית (ממזרים, אשת איש) היא עם נשים.
  דומני שהוא צודק בזה – יש ללא ספק הרבה יותר מעשים כאלו בציבור החילוני מאשר בציבור הדתי, והתופעה נפוצה ככלל (נפוצה אין הכוונה שחילונים שוכבים כולם עם כולם כל הזמן אלא שלהרבה גברים ונשים זה קורה במהלך חייהם – אפילו כשהם פרודים, מבחינה הלכתית זה לא משנה).

  אני מסכים שזו תרמית וגניבה אם רב שתפקידו להשיא לא מבצע את מלאכתו נאמנה.

  אהבתי

 6. בסגירותנו כלפי יהודים ללא יהדות, אך שללא יהדות פועלים כיהודים, אורבת לנו סכנה שנישאר עם יהדות ללא יהודים (ע. לוינס, חירות קשה)

  אהבתי

 7. יודגש כי הרב עובדיה עצמו פוסק בדיוק הפוך מבנו הסורר ומורה, לגבי עדים פסולים:

  שו"ת יביע אומר חלק ח – אבן העזר סימן ה :

  ומ"ש המשפטי עוזיאל הנ"ל שבמקום שאין יד הרבנות תקיפה מקבלים עדים כאלה לעדות קידושין, חלילה לא תהא כזאת בישראל, ולא שמענו דבר זה מעולם, וכל רב מסדר קידושין שיעשה כן יש לגעור בו בנזיפה, ואם יתן כתף סוררת ישלהעבירו ולהדיחו

  אהבתי

 8. רק נישואים אזרחיים !, מה חושב לעצמו מי שהולך לרבנות ?

  שכחו מכל החרדים והדתיים,"בעלי" העולם,מדינת ישראל,הדת, ואלוהיה,

  זה רק על קצה המזלג הדעה והפסיקה הזו,יש עוד מאות דברים שממש לא תתענגו לשמוע בנוגע לדיעותיהים ויחסיהם ליהודים חילוניים,

  נ.ב ,חרדי לשעבר

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s