הרב אריאל מורחק מהר הבית

אתר כיפה מדווח כי

המשטרה הודיעה היום (ה') לרב ישראל אריאל, ראש מכון המקדש, כי הוא מורחק לצמיתות מהר הבית וכי מעתה ואילך הוא מנוע מלעלות אליו. ההוראה הגיעה לאחר שהרב אריאל ניסה לעלות אתמול, ראש חודש, להר הבית. הרב אריאל ציין כי הוראת המשטרה לא נומקה או הוסברה.

את הרב ישראל אריאל, ראש "מכון המקדש", אני כמובן לא מכיר, אין לי חיבה מיוחדת למערך אמונותיו, אבל להרחיק אדם דתי ממוקד אמונתו לצמיתות זו אכזריות איומה ומעשה שקשה להצדיק בדמוקרטיה. כל הסיפור על כך שאסור להתפלל בהר-הבית הוא בכלל מגוחך, ונדמה לי שיש גבול עד כמה צריך "להתחשב ברגשות" המוסלמים שם (כמו ברגשות מאמינים בכל מקום – דהיינו, יש לזה גבול הגיוני). אלא אם הרב אריאל עשה או איים לעשות משהו אלים בפירוש, הרחקתו ממוקד חייו הדתיים היא לדעתי מזעזעת וחייבת להתבטל.

5 תגובות

 1. בהחלט צריך להתחשב ברגשות המוסלמים, או לחילופין להסביר מדוע משפחה מוסלמית שרצתה לבקר בכותל לא הורשתה לעשות כן.
  רוצים להתפלל על הר הבית? סבבה, תתכוננו לתת לכל מוסלמי שבא לו להיכנס לרחבת הכותל, לשים שם שטיח ולהתחיל להשתטח לכיוון מכה.

  אהבתי

  1. אין בעיה אני מוכן להתחלף איתם…
   וברצינות- לכותל אין ולא היה שום ערך דתי בעיני המוסלמים לכן אם ירצו להתפלל שם שיתפללו ככל תייר אחר ולא בצורה שכל כולה מעוררת התגרות.
   אינני יודע אם בקשו להתפלל או רק לבקר- בכל מקרה ייתכן וכניסתם נמנעה שלא בצדק.

   אהבתי

 2. בנוסף למה שאמר עדו, חשוב להזכיר שגם מוסלמים אינם מורשים בגישה חופשית להר הבית, ומדי פעם מונעים גישה לכולם או לחלקם.
  אני יכול לחשוב על כמה סיבות טובות למנוע גישה מיהודים שמסתכלים על חידוש עבודת המקדש בתור מטרה ריאלית וקונקרטית – וכמו שבמכון גרעיני מקפידים הקפדה יתרה על כללי בטיחות, גם במקום שבו יש סכנה מדינית לפיצוץ גדול באזור צריך להקפיד כך.

  לבסוף, הרשות שנוטלת לעצמה המשטרה לאסור בלי נימוק מפורש היא דבר שלא צריך להיות – גם את המשטרה צריך להעמיד במקום.

  אהבתי

 3. היחס למתפללים יהודים בהר הבית צריך להיות אותו היחס למתפללות רפורמיות ברחבת הכותל המערבי. כמו שלאלו הקצו מקום תפילה מיוחד (הכותל הדרומי), כך גם לאלו יש להקצות מקום תפילה מיוחד בהר הבית.

  אהבתי

 4. אלא אם הרב אריאל עשה או איים לעשות משהו אלים בפירוש,??
  מן הסתם הוא כן התבטא להתנהג בדרך שתוליד אלימות והפרת סדר. אין חופש פולחן כאשר נחוץ להצמיד אליו גדוד בכל פעם שמתחשק לו להבהיל את הערבים. זו הפקרות ולא חופש פולחן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s