על פי הרב אברהם וסרמן חלק מהיהודים הם 'חיצונים'

בבטאון עולם קטן (גיליון 327, ו' כסלו) שיחולק מחר בבתי הכנסת יוכלו הקוראים ללמוד מה גורם לכך שהתוכנית האלוהית משתבשת שוב ושוב, שהעם כולו לא מקיים מצוות, וכיבוש יהודה ושומרון רק הולך ומסתבך. ובכן, הבעיה היא שה"חיצונים", כינוי קבלי לכוחות האופל, או פשוט לשדים, השתלטו על המדינה:

[…] aaaaaמתוך התפילה לפני לבישת טלית לומד הרב וסרמן  שאותם 'חיצונים' "משתלטים בערמה על כוחותינו הרוחניים". אותן 'חיצונים', מסתבר, חיבלו בדרכה של הציונות הדתית מראשית ימי המדינה, ואף העבירו את בניה על דתם, זדים שכמוהם. אני מקווה שזה מובן: אותם שדים ומלאכי חבלה שהתפילה לפני עטיית טלית מגינה מפניהם, הם, מסתמא, אנשי מפא"י, שהקימו את המדינה.

כיום שדונים אלה יושבים ב"מוקדי ההשפעה הפוליטיים, המשפטיים, הכלכליים והתרבותיים", ומשם יש "להעביר" אותם. יש כאן קבליזציה המאבק התרבותי והפוליטי שבתוך ישראל, ודמוניזציה, פשוטו כמשמעו, של ההגמוניה התרבותית בישראל בכלל ושל השמאל בפרט.

הרב וסרמן, אם אני לא טועה, מלמד בישיבת ההסדר ברמת גן. אין אלא לקוות שהוא מכין היטב את הדור הבא של החיילים למאבק ב'חיצונים'.

12 תגובות

 1. לא להאמין. אני דוקא מכיר אותו, הוא לא היה כזה פעם. מעניין מה כתוב בחלק שהוחסר. בניגוד למה שהגיבו אחדים בפייסבוק, אי אפשר להסביר את זה כשעשועי לשון ומטפורות. המונחים שהשתמש בהם ברורים לחלוטין. התחרות עם "תורת החיים" עולה שלב.

  אהבתי

  1. בהחלט (יחד עם השיר האיום בעמוד האחרון). הדבר היחיד שהצלחתי למצוא לחיוב מתוך המאמר, שניכר שהמחבר חש שהוא בצד שלא מצליח (כלומר, שבפועל, המציאות מאד שונה ממה שהוא היה רוצה…).

   אהבתי

  2. קראתי .
   מצמרר. הייתי בטוח שמאמרים כאלו ניתן למצוא רק במדורי שטיפת המוח של העיתונות החרדית , שידועים בכך שגם החרדים , לא לוקחים אותם ממש ברצינות.

   באיזה ערוגות , גדלים הרבנים האלו?

   אהבתי

 2. לא הבנת אותו נכון.
  הוא לא טוען שרב היהודים הם שדים אלא שרב היהודם נשלטים על ידי שדים.

  הסיפור הזה מסתדר לי דווקא נורא יפה , כי אברהם וסרמן לא מזמן התלהם בארסיות בעיתון "בשבע" , נגד מנהג חסידי ברסלב לעלות לרגל לאומן.

  אולי אם הוא היה מגיע לצדיק , הוא היה מודאג פחות משדים ורוחות.

  אהבתי

 3. בזמן האחרון הולכת ומתגברת בקרב המנהיגות הרבנית של המתנחלים ההשקפה המזהה את השמאל ולמען האמת כמעט כל מי שלא כמותם כ"ערב רב", שאין להם מקור או נשמה יהודית – גויים בתחפושת שמשתלטים על עם ישראל, ועלייתם היא בעצם ההוכחה שקץ הימים הם אימננטי. מאמר החוצנים הזה הוא חלק מאותה מגמה.

  אהבתי

 4. התפלה הזאת לפני לבישת טלית היא קשקוש בעלמא
  היא בכלל לא מתבקשת על פי הלכה, להוציא על ידי המינים שעוסקים בקבלה
  אף רעיון החיצונים, הקליפות וכיו'ב הם שטויות של המכשפים ובעלי האוב ה"מקובלים". אלוהים ישמור

  אהבתי

 5. נדמה לי שהדברים במאמר המלא של הרב וסרמן עוד יותר מזעזעים. מתברר שה"חיצונים, הם "אקמאים דתיים ואנשי תורה" "המשתלבים במכוני מחקר, בעיקר אלה הנושאים ברמה את שם הדמוקרטיה" (מישהו מנחש לאיזה מכון הכונה?) על פי וסרמן, אלה נותנים כח לאויב מבית.

  תזכירו לי, איזו דת הכי קרובה ליהדות?

  אהבתי

 6. אגב, נוסף על תפקידו בישיבת ההסדר ברמת גן , הרב וסרמן הוא רב קהילה בגבעתיים בקהילה של מזרוחניקים קלאסיים (גילוי נאות: אני גדלתי בקהילה זאת, כאשר הם לא הזדקקו לרב קהילה)

  אינני מבין איך הם מקבלים דברים כאלה

  אהבתי

 7. טוב, בלי להזדקק להוקוס פוקוס ולשדים למיניהם, אולי אפשר לנסות להבין את הכתוב בצורה רציונלית ולנפות ממנו את ההבלים.

  החיילים שגירשו באמת היו אנשים רעים. רק אנשים רעים או שטופי מוח יכולים לעשות מעדים נוראים כאלה, כמו קריעת תינוקות מאמותיהם תוך שמירה על קשר עין בין האם לתינוק כדי שלא יהיה צורך לגרש את האם – היא תרוץ בעצמה. מי שגירש אנשים באכזריות והרס את חייהם הרחיק את עצמו במעדה רבה ממשפחת האדם.

  צריך להבין איך זה קרה. כדי שלעולם לא נתדרדר לתהומות כאלה של רוע.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s