ר' ישראל דב אודסר – המשיח???

יובל בן עמי מביא בבלוגו צילום מפליא של גרפיטי שהוא מצא ברחוב בן יהודה. הנה הוא לפניכם:

צילום: יובל בן עמי

צילום: יובל בן עמי

שימו לב לפרטים: ה"גדוילים" של הדור, הרבנים אליישיב, שטיינמן, קנייבסקי ועובדיה בתוך אסלה מצואה, ו"צדיק הדור האמיתי משיח צדקנו" הוא "רבי ישראל נחמן אודסר רבי נ נח נחמ נחמן מאומן"! כפי שמבחין בן עמי, יש כאן הכלאה בין ר' נחמן לאווטר שלו בן המאה ה-20, ר' ישראל דב אודסר, "בעל הפתקה", כלומר אותו פתק עליו כתב לכאורה ר' נחמן את הססמה הידועה.

יש לנו כאן, אם כן, הטלת צואה על רבנים גדולים, זיווג פוסט-מורטם בין שני צדיקים ברסלברים (משל היו רובוטריקים שמתחברם זה על גבו של זה) ומשיח מת, כולל ציון מקום קבורתו (אם כי יש להודות שחב"ד חשבו על זה קודם).

27 תגובות

 1. אוכל להעיד כי לפני זמן מה ראיתי סטיקר בשוק מחנה יהודה שמכריז על "הסבא" כעל המשיח.

  אהבתי

 2. מעניין מאוד, ובעיקר העובדה ששמו של אודסר בכלל לא ישראל נחמן, ארלא ישראל דוב. כלומר, 'היוצר' גס הרוח מנסה ליצור זהות בין אודסר לר' נחמן גם באמצעות זיוף שמו…

  ברשותך אביא גם בעונ"ש

  אהבתי

 3. הכרוז בנוי על משחק מילים משעשע, שכן בעגה החרדית אין מכנים את הצואה בשמות אלא מבחינים בין "גדוילים" ל"קטנים" (תשאלו כל ילד חרדי ברחוב מה זה "גדוילים" והוא יסביר לכם), אלא "שגדוילים" הוא גם כינוי לגדולי הדור…

  אהבתי

 4. אני שמח על ההתייחסות הפומבית הראשונה לתופעה שמטרידה אותי מזה מספר חודשים; הדבר החל כאשר חזיתי בפוסטר סטנדרטי לכאורה של בעל הפתקית תלוי במכבסה ברחוב בצלאל בירושלים (התנוחה הרגילה, ידיים פשוטות למעלה בשמחה), אך עם שני שינויים משמעותיים: הכיתוב (שבעצמו קרא לבוא להשתטח על קברו הירושלמי) כינה אותו: '… דב אודסר, שהבין שהוא הוא רבי נחמן מאומן, שהיה המשיח' – קפיצה כפולה, זיהוי בין בעל הפתקית לרבי נחמן ובין רבי נחמן למשיח; השינוי השני היה ויזואלי: הרקע מאחוריו הוחלף לשמים עם עננים.
  לא ייחסתי לכך יותר מדי חשיבות, אך לפני כחודשיים בערך כאשר ביקרתי ברבנות הראשית בתל אביב למטרותי המשמחות ראיתי את אותו פוסטר בדיוק! בתוך הרבנות פנימה ממש (בכניסה הצדית אמנם, לא מרחוב דוד המלך).

  הנחתי היא שבעקבות הפופולריות המשחיסטית של חב"ד אנחנו עדים לפריחה משיחית כללית (הברסלבים לעיל שבוודאי יגדלו בכיוון זה בשנים הקרובות, ואותו זרם מפחיד ואפוקליפטי המוכר בעיקר מהפוסטרים של 'המשיח בתל אביב')

  אהבתי

 5. שלום חברים
  ראשית , משיחיות בברסלב אינו דבר חדש , ומי שרוצה לעין בסוגיה ברצינות יקרא בספר ההזוי ביותר שנכתב על מיתוס ברסלב ע"י הוצאת אוניברסיטת בר-אילן,"מגילת סתרים" מאת צבי מרק,"חזונו המשיחי הסודי של ר'נחמן מברסלב",בפרט בחלק הרביעי"בעקבות המגילה"פרק א:האם קיימת אמונה סודית שר' נחמן לא מת או שישוב לחיים? עיין שם.
  שנית , אצטט מכתב מזעזע שכתב ביום מן הימים ה"סבא" שאומר ה כ ל . כך אומר האיש . " אני עשיתי נדר לא לעבוד ואני היתי יושמ וכותב…
  כמה הייתי אכזרי ! האבא שלי היה לו הגיהנם הזה העולם, הוא היה
  עיוור בשתי עיניו ועני כזה ובשפלות כזה . ואני הייתי בבית כזה,
  איך שניששארתי בחיים בעניות כזה…אני מתביש לספר הכל,אבל האמת
  הוא ככה…אני עכשיו מצחק, אני בכיתי, ילד אחד . ילד קטן……
  הוא מת מרעב ! הוא נעשה נפוח הוא מת…ילד בן שנה הילד שלי הוא
  היה גיבור . הוא נפטר מרעב . כמה בכיות הוא בכה: לחם,לחם,לחם!…"

  אהבתי

 6. אינפלציה של משיחים,
  סטנלי פישר מוכרח לייצב את רצועת האלכסון,
  או שמא יחשבו על רוטציה-בין-משיחית ובא לציון גואל…

  אהבתי

 7. ב"ה

  אין דאגה אין אינפלציה של משיחים – יש הרבה משיחי שקר ורק אחד אמיתי והוא

  רבי ישראל דב אודסר שאמר "אני נ נח נחמ נחמן מאומן"
  ואמר "אני המלך וכל המדינה צריכה לקבל את זה"

  ואמר "אז אני צריך להיות המשיח"

  אכן, שני רבנים רבי נחמן מברסלב זצ"ל ורבי ישראל דב אודסר זצ"ל שניהם זה אדם אחד וכך אמר רבי ישראל דב אודסר זצ"ל (לא מוקלט) אפשר להודיע באוטובוסים שמשיח פה ושמו ישראל נחמן אודסר והוא המשיח!!!

  שלמה גוטמן היקר, אפילו שיחת חולין של תלמידי חכמים צריכה לימוד ולכן מה שציטטת את רבי ישראל מספר שיחותיו "ישראל סבא" צריך התייחסות.
  רבי ישראל זצ"ל המכונה סבא ישראל אמר שהוא היה אכזרי על הוריו – במה היה אכזר עליהם? בכך שהם התחננו לפניו שלא יהיה חסיד ברסלב והוא סרב להם בכל תוקף כי זו היתה כל חיותו. ואם תשים לב שבספר סבא סיפר שהוא היה מכבד את אביו בצורה נדירה ביותר ואביו ידע זאת אבל בדבר הזה בלבד הוא סרב לשמוע לאביו וזה מותר לפי ההלכה לילד לסרב לאביו אם רצונו ללמוד אצל רבי מיוחד שליבו חפץ.
  ולגבי שבנו נפטר מרעב. סבא עשה השתדלות על טיבעית לדאוג לפרנסת ביתו כפי דרכו (קיבוץ נדבות) ובמקום לראות אותו כפרזיט ה"י אכזרי על צאצאיו אתה יכול להבין מהסיפור שם את האכזריות של האנשים שלא רצו לתת לו צדקה.

  רבי ישראל דב אודסר זצ"ל מסר נפשו עבור כל עם ישראל עבור כל יהודי ויהודי. סבא קרב את הנשיא שז"ר ליהדות ועזר לו במכתביו לחזור בתשובה עפ"י דרכו של רבי נחמן זצ"ל. הנשיא שז"ר פירסם מספר מכתבים מתוך הכלל בתור ספר הנקרא "אבי הנחל" (ראשי תיבות ישראל בער(דב) אודסר הנחל).
  רבי ישראל כתב "השם יתברך יודע ועד שאני מוכן ומזומן למסור את חיי וממוני וכל אשר לי בשביל עסק זה. לקרב איזה נפש ישראלי לה' יתברך או על כל פנים להכניס בו איזה הירהור תשובה אפילו לרגע אחד בלבד!".
  בשנות ה50 ר' ישראל הלך רגלי מטבריא לתל-אביב לקרב יהודים מהבוהמה התל-אביבית בדיזינגוף. סבא עורר את הפצת ספרי רבי נחמן בעולם במסירות נפשו להקים קרן מיוחדת להדפסת הספרים הקדושים שמפיצים את אורו המיוחד של רבי נחמן – האור היחיד שמציל היום נפשות משאול תחתיות. כל זה רק על קצה המזלג ועוד יש אלפי נפשות ביננו שאני אחד מהם שהיינו מונחים בשאול תחתיות ומתחתיו ורצינו לאבד את חיינו וסבא החייה אותנו בשיחותיו וספריו ובעידודיו ללמוד בספרי ר' נחמן זצ"ל. כל השמחה ברחובות עם רכבי ההפצה היא פרי יוזמה של ר' ישראל.
  בזמנים חשוכים כאלו לעם ישראל כשיש הסתרה בתוך הסתרה של אור השם ואנשים רבים נמצאים בחושך גלותי נוראי של דיכאון, בילבול הדעת וחוסר כיוון מנהיגותי חזק לכיוון הצלת עם ישראל משואה רוחנית בא ר' ישראל ומושך את כל עם ישראל ללמוד ספריו של ר' נחמן מאומן זצ"ל שבם תלויה כל הגאולה הכללית והפרטית של עם ישראל ובנוסף אמירת השם "נ נח נחמ נחמן מאומן" שהוא שמו של המשיח היא סגולה בדוקה ומנוסה לכל הישועות והרפואות. נסו בבית!!!

  כל טוב ובשורות טובות

  אהבתי

  1. טיפש שכמותך
   אפילו שמך אינך מזכיר
   הסבא הטיפש ממך עשה תשובה ואתה עדיין מאמין כטיפש מטופש בו, הרי ראשית המכתב המצוטט: אני עשיתי נדר לא ל ע ב ו ד ולכן מת בני "כמה אכזרי הייתי"

   אהבתי

   1. יחתיכת אפסס תראה את עצמךךך אין לך חייםםם ,כזאתת עזותת מצחחח אנייי מקווה שאלוהיםם יסלחחח לךךך עלל כללל השטיותת שאתה רושםם דבריםם שאתה אפילו לא מבין מה המשמעותת של זהה אנייי מרחמתת עליך אתה מסכןןן שאתה רושם כאלה שטיותת…חבל שאתה כנראה לא מאמין אבל הגאולה קרבה וחבל מאוד שהיא באמת תיהיה וסבא ישראל רבנו נחמן יהיה פה מול היניים של כולם ויהיה מה שיהיה נראה אם אז יהיה לך אומץ לקרות לו טיפששש…..

    אהבתי

   2. ואתה מאמין במי שהרג את בנו שעשה תשובה? יפה, עשה, אבל להיות מנהיג ?

    אהבתי

  2. ביקשתי שתוריד את התמונות בגלל סיבה אחת בגלל כל הביזיון שרושמים פה שאלוהים יעזור להם אני יודעת שזה לטובה יהיה טוב…

   אהבתי

  3. רשמתי לך למטה קצת משהו זה בטעות נכתב למטה אבל זה היה מכוון אליך אני אני ירשום זאת פה…ביקשתי שתוריד את התמונות בגלל סיבה אחת בגלל כל הביזיון שרושמים פה שאלוהים יעזור להם יהיה טוב…

   אהבתי

  4. רשמתי לך למטה קצת משהו זה בטעות נכתב למטה אבל זה היה מכוון אליך אני אני ירשום זאת פה…ביקשתי שתוריד את התמונות בגלל סיבה אחת בגלל כל הביזיון שרושמים פה שאלוהים יעזור להם יהיה טוב…

   אהבתי

 8. איך אין לכם בושהה מאמינים לא מאמינים זה בכלל לא משנה תכבדוו את מי שכן חתיכת חוצפניםם תורידו תתמונותת של הצדיק הקדוש הזה מהאתר הזה בכלל ואל תזכירו בכלל את שמוו עד שתחשבוו טוב טוב מה אתם עושים ואתם לא צריכים לפחד מאף אחדד אלה מאלוהים כל הפילוסופים שחושבים שזה יעבור בשתיקה למעלההה זהה לא עובר בשתיקה !!!

  אהבתי

 9. אתה עושה עוול לנפטר שאתה מכריז עליו כמשיח ומדבר ככה על גדולי הדור תתבייש לך מי שקורא דברים אלו שידע שמי שכתב את זה לא שפוי בדעתו !!!!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s