כמה מילים מהכיוון האורתודוקסי על פרשת קצב

אני רוצה להביא כאן דברים שכתב יואב שורק בגליון הראשי של מקור ראשון ביום שישי האחרון (31.12). שורק כותב באומץ, ומקשר את מעשיו של קצב להשקפת עולמו. הנה:

שורק כאמור כותב באומץ, אם כי אני לא בטוח עד כמה הוא צודק. אנחנו מכירים מספיק אינטלקטואלים שאיש לא היה מפקפק בתפיסת העולם הליברלית, אנטי-מסורתית ואף הפמיניסטית שלהם שפשעו וחטאו במעשים מכוערים מאוד כלפי נשים. אבל הוא צודק בקריאתו לציבור האורתודוקסי לאמץ, וחלילה לא לדחות, את הערכים הליברליים של החברה המערבית (כמובן שרוב ציבור בעלי הכיפות הסרוגות – להבדיל מרבניו – כבר אימץ אותם מזמן). באופן דומה כותב באותו גליון הרב אברהם גיסר:

גם אני שמעתי את בנו של קצב מדבר על כך שההרשעה מנוגדת ל"מוסר הישראלי", שלכאורה אמור לזכות את אביו האנס. אוי לנו אם זהו באמת המוסר הישראלי. ולוואי שחכמי ההלכה לא רק "יסכימו" בדיעבד להפקדת סמכות הענישה וכו', אלא יראו צורך מלכתחילה לתקן את ההלכה ולהעלותה לרמה המוסרית (והפרגמטית) של מערכת המשפט המודרנית.

3 תגובות

  1. לא מבין מה הוא רוצה: טול מהימני-מסורתי את היחס המשפיל לאשה, את הבוז לשלטון החוק ואת ההשתלחות בשלטון החוק וקיבלת שמאלני יפה נפש.

    לא מבין איך הוא רוצה לשבור את הכד ולשמור את יינו.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s