ספר חדש על "מעשה משבעת הקבצנים" של הרב יאיר דרייפוס

לא מזמן יצא ספר ובו ניתוחים על מעשיותיו של ר' נחמן בעריכת רועי הורן (שטרם שזפתי בו עיני), והנה ספר נוסף על אחת המעשיות הידועות ביותר שלו. חתונה של אבודים מבוסס על שיעורים שהעביר הרב יאיר דרייפוס בישיבת "שיח יצחק" (שבראשה הוא עומד) ובבית כנסת "קול רינה" בירושלים. העורך, איתן אברמוביץ, כותב ש"הרב דרייפוס מפרש את המעבר של ר' נחמן [לקראת סוף חייו] מתורות לסיפורים כניסיון לחרוג ממגבלות השפה", ואילו דרייפוס עצמו כותב כי "'חתונה של אבודים' הוא ניסיון שלי לספר מחדש את 'המעשה מז' בעטלירס' בשפה שבני אדם משוחחים היום עם עצמם, עם זהותם ועם ספקותיהם."

לא קראתי את הספר (לבד מחלקים קטנים), אבל ביליתי לא מעט זמן עם הרב דרייפוס באומן בראש השנה האחרון, והתרשמתי מאוד מרגישותו ויכולתו לראות לנפש אדם. אני בטוח שתכונות אלה באות לידי ביטוי בספר.

פני הספר

3 תגובות

  1. תומר שלום

    האם , כאשר דיברת במאמר במוסף השבת לפרשת וישב במקור ראשון, על כיוון מסוכן של הרוחניות היהודית המתחדשת התכוונת למגמות מבית המדרש של ישיבת שיח ?

    ג'ף

    אהבתי

  2. בחירה יפה. הרב דרייפוס באמת אחד הרבנים עם הנפשות הרגישות והיפות שיש היום. כזאת צניעות, קשיבות ופתיחות לא רואים כל יום אצל רב!

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s