חוק השנור החדש של החרדים

נתחיל בכך שאני בעד שהמדינה תממן לימודים ובכלל זה לימודי גמרא, ובכלל זה לימודי גמרא על ידי חרדים. מה שאני נגד הוא תשלום שמפנק רק חלק אחד מהאוכלוסייה. לכן מה שנכתב כהסבר להצעת החוק של ח"כ גפני, אותו חוק עוקף בג"ץ שאמור להבטיח את המשך טפיליויתם הפיננסית ואטימותם השכלית של החרדים, מעורר בי מספר שאלות. הנה הציטוט:

בבסיס ההסדר ההבנה כי המדינה רואה חשיבות רבה בעידוד הלימוד התורני שכאמור מהווה ערך מרכזי בחיי העם היהודי, ולפיכך מוצע לאפשר מלגת קיום צנועה לאברכים אשר בחרו ללכת בדרך זו.

"בבסיס ההסדר ההבנה כי המדינה רואה חשיבות רבה בעידוד הלימוד התורני שכאמור מהווה ערך מרכזי בחיי העם היהודי" – אחלה. רק שאלה: מה הוא "לימוד תורני"? האם מה שמתרחש בעלמה ובינה ובתריסר ישיבות חצי-חילוניות אינו לימוד תורני? למה יופלו אלה לרעה?

"לאברכים" – מה עם אברכות? כן, מה עם נשים שגם רוצות את אותו סידור? זה אפשר?

"אשר בחרו ללכת בדרך זו" – וזאת כבר בדיחת השבוע. בחרו עאלק. נולדו לתוך סיטואציה שלא מאפשרת להם בחירה וכיום כבר יש להם שלושה ילדים כך שהם תקועים, הכוונה.

3 תגובות

  1. ומה עם תלמידים במוסדות אקדמיים? מדוע הם צריכים לשלם שכ"ל מלא או להתחנן למלגות? תואיל נא המדינה לממן את לימודיהם של כולם, או שלא תממן את לימודיו של איש!

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s